Покриття емалі зубів фторлаком: користь і особливості обробки

Фтор корисний для зубів – це відомо усім. Але не усі знають, чому. Коли робиться покриття зубів фторлаком, при реакції поверхні емалі з фтором утворюється мінерал, який набагато твердіший за початкову речовину і більш ефективно чинить опір дії кислоти. Фтор позбавляє мікроорганізми здатності переварювати цукор, що живуть в зубному нальоті. Адже саме при засвоєнні глюкози цими бактеріями виробляються кислоти, які руйнують зуб.
Фтор притягує в зубну емаль кальцій із слини і відновлює мінеральну структуру зубної тканини. Це допомагає боротися з пародонтитом. Завдяки дії фтору на зуби оздоровлюються і стають еластичнішими ясна. При обробці зубів фтором вони стануть кращі. Фтор – профілактика захворювань зубів, пародонтита і карієсу, лікування без бормашини! Зворотний бік медалі: надлишок фтору небезпечний!

Покриття зубів фторлаком

Як краще всього забезпечити благодійний вплив фтору на зуб? Корисне вживання фторованої питної води. Але через дорожнечу цієї технології водопровідну воду доки продовжують хлорувати. Добре впливають на зуби і зубні пасти з фтором. Проте їх дія обмежується декількома хвилинами чищення зубів.
Найефективнішим способом для забезпечення максимальної дії фтору на зуби можна упевнено назвати покриття зубів особливим складом — фторлаком. Це в’язка рідина з приємним ароматом хвої. Фторлаком покривають поверхню зубної емалі. При цьому створюється прозора плівка, яка зберігається декілька місяців. Також цю процедуру прийнято називати глибоким фторуванням зубів.
Природні складові частини емалі завжди знаходяться під ризиком ушкодження, вони з часом стираються. Вбудовування фторлака в структуру зуба створює надійне покриття для оберігання зубів від згубної дії кислот, хвороботворних бактерій. Він зменшує чутливість зубів. Фторлак однаково показаний і дорослим, і дітям. Покриття ним зубів надійно запобігає можливості розвитку карієсу, що для малюків, що обожнюють усе солодке, і їх молочних зубів особливо актуально.

Чи можна покрити зуби фторлаком в домашніх умовах?

Деякі стоматологи відговорюють від наміру покрити зуби фторлаком в домашніх умовах, стверджуючи, що грамотно зробити це можуть тільки професіонали. Можна упевнено відповісти: ці слова від лукавого. Послуги в платних клініках коштують нечувані гроші, і, звичайно, же, ескулапам не хочеться їх втрачати. На ділі ця процедура ніскільки не складніша за нанесення лаку на нігті.
Придбати фторлак неважко. Він коштує недорого. Робити фторування зубів можна з самих ранніх років.

Порядок і особливості процедури обробки зубів

Спочатку зуби очищаються від нальоту, висушуються. Це можна зробити у будь-який державній стоматологічній клініці.
Густий фторлак наносять тонким шаром спеціальним пензликом або ватним тампоном. Уникайте попадання лаку на слизову оболонку рота – він пекучий.
Приблизно п’ять хвилин потім потрібно не закривати рот, чекаючи, поки препарат не засохне, утворивши тонку невидиму захисну плівку.
12 годин після цього не можна чистити зуби, приймати їжу.
Ця процедура робиться тричі, інтервал один-два дня.
Повторно зробити фторування зубів потрібно через півроку.
На смак їжі препарат не впливає.

Фторування і покриття зубів емаллю — не одно і те ж?

Іноді вищеописану процедуру називають покриття зубів емаллю. Потрібно відмітити, що учені вже довгий час б’ються над проблемою штучного створення складу, аналогічного натуральній зубній емалі, але доки помітного успіху не добилися.
Якщо мається на увазі так зване покриття зубів білою емаллю – це абсолютно інша операція, вона має не стільки медичну, скільки естетичну мету. Так називають іноді покриття зубів особливими тонкими фарфоровими пластинками – вінірами, нанесення на них світлополімерного лаку або вибілювання їх за допомогою спеціальних пристосувань (капи). Цих процедур без спеціального устаткування зробити дійсно не можна. А як раз перед ними грамотні лікарі роблять фторлакове покриття для захисту зубів від бактерій.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: фторлак ціна, фторування зубів, лак для зубів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *