Знімне протезування зубів. Бюгельний протез

Більшість людей мають упередження проти знімного протезування, але, незважаючи на це цей вид відновлення загублених зубів є найпоширенішим, і, окрім цього, має найбільші показання до застосування і невелику кількість протипоказань. Ну, і далеко не останню роль грає доступність цього методу протезування.

Одна з найсучасніших методик виготовлення протезів – система литного натиску спеціальної пластмаси. Особливості цієї системи полягають в принциповій відмінності методики виготовлення протеза: пластмаса пресується під постійним тиском з дотриманням температурного режиму, відбувається це приблизно так само, як ллють метал. При звичайному виготовленні протеза пластмаса вариться, що негативно позначається на міцності, збільшується ризик алергічних реакцій. З пластмаси IVOCAP – SYSTEM виходить міцний, відмінно виглядаючий протез з мінімальним ризиком виникнення алергічних реакцій, крім того, з цієї причини вам більше не треба знімати протез перед сном.

Знімні протези розділяються на наступні види:

Бюгельний знімний протез, оснащений пластиковими замками.
Назва ” Бюгельний” походить від німецького bugel (дуга). Конструкція цього типу використовує для опори не лише ясна, але і зуби, що збереглися. З цих причин протез стає компактнішим і набуває додаткову міцність, довго служить і зручний. Важливо знати, що в даному випадку жувальне навантаження розподіляється практично так само, як і з власними зубами (у відмінності від пластинкової конструкції знімних протезів).
Існує два різновиди бюгельних протезів: з кламерами і замками. Бюгельний протез, оснащений кламерами, кріпиться на зубах за допомогою спеціальних гачків, що щільно “обіймають” зуби, не травмуючи зубну емаль. Інший різновид протеза – із замками, фіксується украй жорстко, практично нерухомо. Основна частина жувального навантаження розподіляється по опорних зубах, на які надіваються коронки з металокераміки. Кріплення бюгельного протеза із замками ховається усередині, з цієї причини зуби виглядають як абсолютно здорові – зовні не можна визначити, що у вас у роті знаходиться знімний протез (на відміну від протеза з кламерами).

Частково знімний протез
Протез цього виду призначений для випадків, коли бракує одного або декількох зубів. Повністю складається з пластика, виняток тільки становлять гачки-кламери. З цих причин протез легкий, його не важко виготовити, без зусиль змінюється при необхідності – це впливає на його ціну, такий протез недорогий. У зв’язку з тим, що частково знімний протез відносно великий і займає немало місця в ротовій порожнині, а також те, що протез такого типу цілком спирається на ясна, сильно знижує термін його експлуатації. Проте, у випадках, коли потрібно тимчасове протезування, він підходить найбільше.

Повністю знімний протез
Зустрічаються випадки, коли тільки використання повністю знімного протеза дозволяє повернути втрачені зуби. Знімний протез тримається у роті завдяки ефекту присоски, подібно до двох шматків скла, між якими знаходиться декілька крапель води, а також анатомічним рельєфом щелепи. Проте протез погано тримається на нижній щелепі, і якщо у пацієнта виникають проблеми, їх можливо вирішити тільки протезуванням з установкою імплантатів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: бюгельний протез, Як виглядає накладна щелепа людини з замками протези зубні, яуий треба протез /якщо двох останніх зубів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *