Підвищена чутливість зубів: що робити, якщо терпіти неможливо?

Небагато людей серйозно замислюється про здоров’я своїх зубів, поки не зіткнуться з якою-небудь недугою. Найчастіше від людей можна почути скарги на підвищену чутливість зубів: “Чому зуби стали хворіти, коли я п’ю гарячий чай”? і тому подібні скарги. Звичайно, зуби, за природою своїй, реагують на такі чинники, як температура, хімічні властивості нездорової їжі, на їжу з природно-підвищеним рівнем кислотності і на фізичні дії.
Якщо людина із здоровими зубами спеціально не перевищуватиме норму, наприклад, не питиме окріп або не вживатиме щодня по пляшці кока-коли, то навряд чи вона поскаржиться на чутливу емаль. Можливо, тих, хто взагалі не скаржиться на зубний біль, з дитинства привчили регулярно використати зубну пасту і обполіскувачі. При цьому, засоби для чищення зубів були якісними, персонально підібраними. Але це не єдиний показник здоров’я порожнини рота. Здоровий спосіб життя, правильне харчування і дихання також впливають на здоров’я зубів.

Швидке знеболення

Зазвичай, підвищена чутливість проявляється різким зубним болем, при взаємодії з дратівливими чинниками, і поступово сходить. Неприємне відчуття викликається зубним нервом, через те, що емаль ослабла і не дає потрібного захисту зубам. Щоб швидко понизити зубний біль, можна розкришити пігулку знеболюючої дії і накласти на хворий зуб порошок, що вийшов.

Чим лікуватися?
На думку провідних стоматологів, кращу методику лікування від геперестезії (назва хвороби) зможуть запропонувати тільки фахівці в стомотологічних клініках, але можна користуватися і народними засобами. В першу чергу треба визначити, що саме сприяє подразненню зубного нерва і постаратися уберегти зуби від дратівливої дії. Повністю позбавитися від цієї недуги відразу не вийде. У інтернеті є маса корисних для зубів рецептів: відвари з трав, настоянки з сушених перетертих овочів і так далі.

Прості поради
Рекомендується, їсти більше продуктів, що містять вітаміни C і D. Кількість цукру в їжі треба мінімізувати. Лісові ягоди будуть корисні не лише для емалі, але і для ясен у тому числі. По можливості, треба намагатися приймати їжу і рідину однієї температури, уникаючи різких стрибків від холодного до гарячого і навпаки. Паління вже точно не додасть зубам здоров’я.
А для серйозного зміцнення емалі обов’язково пропийте курс кальцію і БАДів на основі морських водоростей.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: чутливість зубів, чутливі зуби, дуже чутливі зуби

Коментарі 1 коментар

  • До речі, спеціальні зубні пасти, що направлені на зниження чутливості зубів, дуже добре допомогають. Але, гадаю, що постійно ними користуватися не слід. Людям, які стикаються з подібною проблемою, варто всього лиш уникати крайніх температур – дуже холодної або дуже гарячої їжі. Це дозволить мінімізувати неприємні відчуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *