Чи варто намагатися видалити зубний камінь в домашніх умовах?

Більшість людей стикалися з проблемою зубного каменю. Звичайно ж, після його виявлення, люди ставлять логічно питання: як від нього позбавитися? Адже окрім неестетичного зовнішнього вигляду, зубний камінь може негативно відбитися на здоров’ї зубів.

Що таке зубний камінь і як він утворюється
Для яснішого розуміння що таке зубний камінь, треба знати причину його появи. Наліт, що залишився на зубах, після їжі, впродовж 4-6 місяців твердіє або мінералізується, внаслідок чого і утворюється зубний камінь. До складу цього каменю входять бактерії, сіль, залишки їжі, відмерлі клітини. Колір каменю зазвичай білий або жовтий, а розташовується він найчастіше на шийці передніх різців з боку язика. До того, як зубний камінь затвердів, він має глиноподібну структуру, що дозволяє легше від нього позбавитися. Причинами появи каменю є: паління, алкоголь, не правильно підібрані засоби гігієни за порожнині рота, нерівний зубний ряд, неякісний раціон: відсутність твердої їжі, різних фруктів і овочів, але велика кількість жирної і солодкої.

Види зубного каменю
Зубний камінь буває надясенний і підясенний. Останній може видалити тільки фахівець, оскільки під ясна без спеціальних приладів проникнути не вийде, до того ж можна поранитися або занести інфекцію. Симптоми, що свідчать про наявність каменю, можуть проявлятися у вигляді кровоточивості ясен і запаху з рота. Якщо вчасно не потурбуватися про те, щоб видалити камінь, є ризик появи пародонтита і втрати зуба.

Народні рецепти для позбавлення від зубного каменю

Позбавлення від каменю здійснюється в домашніх умовах народними рецептами або в стоматологічній клініці. Якщо в клініці Вас позбавлять від каменю за один прийом, то народними засобами процедура видалення каменю триватиме дещо довше, особливо якщо зубний камінь мінералізувався. Рецептів народної медицини існує немало.

Редька і лимон
Одним із способів є суміш з чорної редьки і соку лимона. Редьку треба натерти на дрібній тертці, змішати з соком лимона і жувати 2-3 рази в день впродовж пари хвилин, або прикласти шматочки редьки на необхідні місця і залишити хвилин на десять. Після чого слід позбавитися від суміші і почистити зуби. Видалення зубного каменю такою сумішшю досягається тим, що редька розм’якшує структуру каменю, що сприяє його подальшому зникненню.

Відвари
Також для позбавлення від каменю широко використовуються різні відвари, наприклад такі, як відвар з польового хвоща або з молодих гілок волоського горіха, в розрахунку 30 грам на 250 мл води. Готовим відваром з гілок волоського горіха треба кілька разів в день чистити зуби, а відвар з хвоща приймати по 100 мл кілька разів в день.

Попіл
Окрім відварів, по позитивних відгуках людей, із зубним каменем допомагає впоратися попіл. Рецепт простий: треба чистити зуби щіткою, заздалегідь занурюючи її в попіл. Також попіл має велику кількість мінералів, корисних для зубів.

Якщо Вам приємний кислий смак лимона, то для Вас підійде спосіб позбавлення від каменю, при якому треба просто жувати кірку лимона. Гріх не згадати про соду, із застосуванням якої можна чистити зуби, або змішати соду з перекисом водню, нанести на зубний камінь і залишити на три хвилини. Ні у якому випадку не можна намагатися відколоти камінь гострими предметами, оскільки можна травмувати і пошкодити емаль зуба.

А може все-таки піти до лікаря?
Не всякий рецепт може підійти саме для Ваших зубів, адже стан зубів і усіх різний, і що допомогло одній людині, може зашкодити іншому. Якщо Ви відчуєте дискомфорт в порожнині рота після застосування народних засобів, слід звернутися до лікаря по кваліфіковану допомогу, який зможе встановити причину появи каменю і запобігти його подальшій появі.

Займайтеся профілактикою!
Завжди легше запобігти хворобі, чим боротися з її наслідками. Тому слід ретельно стежити за здоров’ям своїх зубів: вести здоровий спосіб життя, уникати шкідливої їжі і включити в раціон продукти твердої консистенції, приміром, морква і яблука. Також необхідно чистити зуби після пробудження, перед сном, а також після кожного вживання їжі. Якщо немає можливості почистити зуби, то необхідно прополоскати рот водою.
Якщо наслідуватимете усі ради, то блискуча і здорова посмішка Вам забезпечена!

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: камінь на зубах, як видалити зубний камінь в домашніх умовах, видалення зубного каменя вдома

Коментарі 1 коментар

  • Щодо мене – я відвідую стоматолога раз на три місяці для видалення зубних наростів. Мені здається, що домашнє лікування не допоможе ефективно з ними впоратися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *