Чи варто намагатися вилікувати карієс в домашніх умовах?

Вже давно пройшли ті часи, коли кабінет стоматолога асоціювався виключно з гострим болем під страхітливий акомпанемент бормашини. Часи пройшли, але страх перед кріслом дантиста залишився, напевно, він передається генетично. Інакше як пояснити той факт, що при сучасному високому рівні надання стоматологічних послуг, люди не поспішають на прийом до фахівців? Вони вважають за краще проконсультуватися в інтернеті, спробувати самостійно впоратися з проблемою і перетерпіти біль.

Причини появи карієсу і початок розвитку захворювання

Головна причина руйнування зубної емалі — правильний догляд за порожниною рота. Наліт, що залишився на зубах, провокує швидке розмноження бактерій і мікроорганізмів, що виділяють органічні кислоти. Саме кислоти і руйнують зубну емаль і дентин. Початкова стадія карієсу не доставляє людині хворобливих відчуттів, тільки при огляді можна виявити білу крейдовидну пляму на зубній емалі. Якраз на цьому етапі можна запобігти розвитку карієсу і обійтися без пломбування.

Методи профілактики і лікування карієсу

Профілактика набагато знижує ризик виникнення карієсу. Окрім належного догляду за ротовою порожниною, необхідно обмежити вживання занадто гарячої або холодної їжі, солодощів, надмірно кислих продуктів, відмовитися від паління. Для обполіскування порожнини рота після їжі використовують просту воду, відвари трав або спеціальні обполіскувачи. Додатково приймають вітамінні комплекси, гліцерофосфат кальцію, збагачують раціон харчування морепродуктами. Стоматологи зміцнюють зубну емаль за допомогою спеціальних засобів, що містять кальцій, проводять професійне чищення зубів.

Чи можна позбавитися від карієсу вдома?

Якщо пляма потемніла, пошкоджений зуб став чутливим, відчувається зубний біль, то профілактичними заходами ситуацію вже не виправити. Так що вилікувати карієс в домашніх умовах повністю точно не вийде. Але можна тільки уповільнити його подальший розвиток і приглушити біль.

Що допомагає?

Найпоширеніший болезаспокійливий засіб — прополіс. Якщо покласти на зуб невеликий шматочок прополісу, прикрити його ватним тампоном і потримати 15-20 хвилин, то біль дійсно вщухне.
Короткочасний знеболювальний ефект дає часниковий сік з рослинною олією, міцний настій ромашки.

Яким рецептам не вірити?

На жаль, можна зустріти рецепти лікування карієсу, які тільки посилюють захворювання. Наприклад, чищення зубів сухим молоком або деревною золою.
Не варто забувати, що народні засоби тільки полегшують хворобливі відчуття в той час, коли розвиток карієсу прогресує.

Як щодня протистояти карієсу

Правильний і регулярний догляд за ротовою порожниною — дуже важливий!
Профілактика карієсу з використанням рецептів народної медицини — не зашкодить.
Планові візити до стоматолога — обов’язкові.
Лікування карієсу в домашніх умовах — можливо, але тільки на стадії появи білої плями-керйдовидної бляшки.
Подальші спроби позбавитися від карієсу без участі стоматолога не приведуть ні до якого результату.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: як лікувати карієс в домашніх умовах, як позбутися карієсу в домашніх умовах, лікування карієсу в домашніх умовах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *