Процедура відбілювання зубів. Чи треба відбілювати зуби?

Красива, білосніжна посмішка, як у Мерилін Монро – мрія практично усіх дівчат, та і не тільки дівчат. Які тільки спроби люди не роблять, щоб досягти такого результату. Одним з варіантів є процедура вибілювання зубів. Проте, чи так вона безпечна? Знайте, що навіть фахівці – стоматологи не рекомендують проробляти таке дійство над зубами без особливої потреби. Цю процедуру можна порівняти зі знебварвленням волосся. Навіть застосувавши найсучасніші відбілювальні препарати, користі своїм зубам такими процедурами ви не принесете. Проте, зважившись на відбілювання, треба визначитися з методом проведення. Тут необхідно врахувати багато чинників: готовність витратити досить велику кількість часу і грошей на саму процедуру, готовність до здійснення особливого відходу після виконаного, чітке визначення для себе бажаного результату і бажання постаратися в найменшій мірі завдати шкоди зубам.

Існують різні способи вибілювання. Розглянемо декілька з них.

Хімічне вибілювання зубів – відбілювання розчином перекису карбаміду різної концентрації (3-15%) залежно від початкового кольору. Результат такої процедури цілком залежить від побажань і платоспроможності клієнта.

Домашнє вибілювання зубів полягає в тому, що лікар робить особливий зліпок зубів, по якому виготовляють капу. Пацієнт в домашніх умовах розігріває капу в теплій воді, заповнює перекисом і чіпляє її на зуби. Такий метод досить тривалий, спочатку капу носять 1-2 години, поступово переходячи на 5-8 годин. Плюсом цього методу можна назвати те, що вибілюються усі зуби, проте через недосвідченість і невміле поводження людина просто може отримати опік слизової оболонки.

Існує і змішане вибілювання. Використовується зазвичай в “особливих” ситуаціях, коли зуби пацієнта дійсно дуже темні. В даному випадку пройшовши декілька процедур в стоматологічних клініках, вам доведеться і проробляти деякі процедури удома. Досить тривалий і копіткий процес.

Вибілювання депульпованих зубів проводиться виключно в клініках. При цьому перекис карбаміду нагрівається до досить високих температур спеціальною лампою. Проте, якщо ваша емаль зруйнована, цей метод просто протипоказаний.

Методом з найстійкішим результатом можна назвати відбілювання лазером, при якому використовується аргон. Проте, ця процедура дуже трудомістка і відповідно дорога.

Найбезпечнішим способом вибілювання є механічне. Дуже ефективна гігієнічна процедура по видаленню зубного каменю і нальоту. Тут використовують подання струменя води під тиском з концентрацією соди або ультразвукового скалера. Емаль при цьому не страждає. Проте, якщо на зубах є відламування, подряпини, або у пацієнта особлива чутливість до перепадів тиску або води, то краще б зробити місцеву анестезію для того, щоб виключити неприємні відчуття.

Вибір методу частіше цілком залежить від рішення клієнта, фахівці можуть порадити визначений, враховуючи особливості стану зубів на момент ухвалення рішення про відбілювання.

Не варто забувати і про те, що існують і ускладнення після процедури – це ефект “перевідбілювання”, при якому зуби втрачають природний блиск і стають крейдовидними і демінералізуються, тобто разом з темним пігментом із зубів знімаються корисні мінерали.

Перш ніж приступити до процедури відбілювання зубів, клієнтові необхідно вилікувати зуби, усунути усі щонайменші “недоліки”, замінити пломби, яким вже більше ніж два роки, щоб надалі уникнути неприємних ситуацій і ускладнень. Якщо ви страждаєте патологією пародонту, алергією на компоненти перекису, ерозією і клиновидними дефектами через чутливу емаль, маєте велику кількість пломб, нарешті, якщо ви – майбутня мама, то процедура вибілювання вам просто протипоказана.

Проте, якщо ж ви не потрапляєте ні під один з вище перелічених пунктів, і ви все-таки зважилися на відбілювання, то після не забудьте купити щітку з найм’якшою щетиною. Пам’ятайте, ваші зуби стануть ще чутливіші. А для підтримки “нового кольору” зубів використайте спеціальні відбілювальні пасти.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: чи варто відбілювати зуби, процедура відбілювання зубів, механічне відбілювання

Коментарі 1 коментар

  • Як на мене, відбілювання зубів, є не поліпшенням стану зубів, а тільки погіршенням. Найоптимальнішим способом зберегти білосніжний колір зубів – це не пити кави та напоїв з барвниками і користуватися відбілюючою пастою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *