Депульпація (видалення нерву) зуба

Основне завдання професійного стоматолога: вжити усіх заходів для того, щоб зберегти хворий зуб повністю або частково, але не видаляти його. Таких заходів існує дуже багато. Одним з них є депульпація зубів.

Проводячи цю операцію, лікар повинен розітнути пульпу (нерв зуба) і видалити ті тканини, які запалилися через захворювання. Після чого відкритий канал пломбується. Чутливість нервів зуба дуже висока, тому його видалення – операція неприємна і хвороблива. Вона проводиться або під місцевою анестезією, або під загальним наркозом. Причому другий варіант є прийнятнішим. Сучасна стоматологія має величезні напрацювання в усіх сферах, які пов’язані з профілактикою і лікуванням зубів і ясен. Проте, незважаючи на величезний досвід, накопичений віками, депульпація зубів і сьогодні є операцією дуже складною і має чимало ускладнень. Якщо нерв зуба видалений неякісно, то це може привести до повторної депульпації або ж привести до ще тяжчих наслідків: втручання хірурга. Йому треба буде провести не менш складну операцію, що полягає в резекції верхівки кореня зуба.

До неякісної депульпації зубів може привести низька кваліфікація фахівця, що проводить операцію. Проте, на жаль, і досвідчені стоматологи іноді припускаються помилки. Це пояснюється тим, що у деяких пацієнтів кореневі канали сильно викривлені, що робить доступ до зуба дуже проблематичним.
Операція по депульпації зубів робиться найчастіше при глибокому карієсі або пульпіті. У цих випадках видалення пульпи – єдина можливість зберегти зуб в цілях його реставрації і відновлення функцій в можливій мірі.

Дещо рідше поширене проведення описуваної операції у важкій формі пародонтита.
Ще кілька років тому зуби з пошкодженою пульпою видалялися в переважній більшості випадків. Сучасні технології і матеріали дозволили проводити видалення пульпи, чищення каналу зуба і його пломбування, що допомагає врятувати зуб, а не видаляти його. Сучасна анестезія зробила процес депульпації зубів дуже швидким і практично безболісним. Завдяки сучасним пломбувальним матеріалам, після лікування хворий зуб виконує усі функції нарівні із зубами здоровими.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: депульпація ціна, відкритий канал у зубі, депульпація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *