Депульпація (видалення нерву) зуба


Основне завдання професійного стоматолога: вжити усіх заходів для того, щоб зберегти хворий зуб повністю або частково, але не видаляти його. Таких заходів існує дуже багато. Одним з них є депульпація зубів.

Проводячи цю операцію, лікар повинен розітнути пульпу (нерв зуба) і видалити ті тканини, які запалилися через захворювання. Після чого відкритий канал пломбується. Чутливість нервів зуба дуже висока, тому його видалення – операція неприємна і хвороблива. Вона проводиться або під місцевою анестезією, або під загальним наркозом. Причому другий варіант є прийнятнішим. Сучасна стоматологія має величезні напрацювання в усіх сферах, які пов’язані з профілактикою і лікуванням зубів і ясен. Проте, незважаючи на величезний досвід, накопичений віками, депульпація зубів і сьогодні є операцією дуже складною і має чимало ускладнень. Якщо нерв зуба видалений неякісно, то це може привести до повторної депульпації або ж привести до ще тяжчих наслідків: втручання хірурга. Йому треба буде провести не менш складну операцію, що полягає в резекції верхівки кореня зуба.

До неякісної депульпації зубів може привести низька кваліфікація фахівця, що проводить операцію. Проте, на жаль, і досвідчені стоматологи іноді припускаються помилки. Це пояснюється тим, що у деяких пацієнтів кореневі канали сильно викривлені, що робить доступ до зуба дуже проблематичним.
Операція по депульпації зубів робиться найчастіше при глибокому карієсі або пульпіті. У цих випадках видалення пульпи – єдина можливість зберегти зуб в цілях його реставрації і відновлення функцій в можливій мірі.

Дещо рідше поширене проведення описуваної операції у важкій формі пародонтита.
Ще кілька років тому зуби з пошкодженою пульпою видалялися в переважній більшості випадків. Сучасні технології і матеріали дозволили проводити видалення пульпи, чищення каналу зуба і його пломбування, що допомагає врятувати зуб, а не видаляти його. Сучасна анестезія зробила процес депульпації зубів дуже швидким і практично безболісним. Завдяки сучасним пломбувальним матеріалам, після лікування хворий зуб виконує усі функції нарівні із зубами здоровими.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: депульпація ціна, відкритий нерв зуба, депульпація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *