Альвеолит є запаленням щелепної лунки. Виникає найчастіше внаслідок попадання інфекції після травматичного видалення зуба. Розвиток альвеолита відбувається через порушення в післяопераційному режимі: надмірне полоскання ротової порожнини вимиває тромб, що утворився, з щелепної лунки і хвороботворним мікробам нічого не заважає викликати запалення. Також альвеолит здатний розвинутися при недостатньому рівні гігієни, або при попаданні залишків їжі в щелепну лунку.
У більшості випадків альвеолит проявляється на третю добу після травматичного видалення зуба. Перші ознаки альвеолита – сильний біль в області видаленого зуба, підвищена температура, біль (в деяких випадках біль віддає у вухо або скроню), що поширюється. Через якийсь час виникає неприємний запах з рота. В середньому, альвеолит триває приблизно два тижні, якщо його не лікувати, можливе ускладнення у вигляді остеомієліту лунки.

Лікування альвеолита
Перед тим, як звернутися до лікаря, слід полоскати рот теплим 3% розчином перекису водню, половиною чайної ложки соди на склянку води, також слід використати препарати-анестетики (знеболювальні).
Лікування альвеолита робиться шляхом медикаментозної обробки запаленої лунки, після чого в лунку закладаються спеціальні препарати, які сприяють загоєнню і знімають запалення.
Треба відзначити, що під час лікування альвеолита препарати в лунці зуба міняються (в середньому двічі в тиждень). Лікування альвеолита закінчується, як тільки повністю зникають больові і неприємні відчуття в лунці зуба, і припиняється запальний процес. Тепер лунці зуба нічого не заважає, і вона гоїться впродовж двох тижнів.

Теги: альвеоліт лікування, запалення лунки зуба, лікування альвеолітів