Лікування флюсу: що робити, якщо роздуло щоку

Кінорежисери чомусь дуже люблять знімати в комедіях кумедних персонажів з перев’язаними ганчірочками опухлими щоками. Ми весело регочемо, спостерігаючи, як вони забавно стогнуть від зубного болю і намагаються лізти на стіну. Регочемо, поки з нами не трапляється та ж біда. І зовсім не смішно стає, коли лікування флюсу в домашніх умовах опиняється безрезультатним і біль стає нестерпним. Особливо нестерпно мамі, якщо флюс у дитини.

Народні засоби: що робити можна

Будь-яка припухлість, пухлина, набряк на обличчі – наслідок запального процесу, і найімовірніше, пов’язано це із станом зубів. А запалення в щелепно-лицьовій області розвивається швидко, запускати його не можна. Отже, у вас роздуло щоку. Впродовж декількох годин, необхідних, щоб зібратися з духом і відправитися в поліклініку, можна – не лікувати флюс! – але полегшити страждання деякими процедурами:

 • полоскати рот содою, фурациліном, ромашкою, чередою;
 • робити сольові ванночки: майже те ж, що полоскання, але треба довше затримувати розчин солі з того боку щоки, де болить;
 • змочити ватну паличку йодом і рази три мазнути щелепу зовні і ясна усередині;
 • покласти на ясна над хворим зубом шматочок несолоного сала;
 • розтовкти зубчик часнику і прибинтовувати на зап’ястку руки: праву – якщо зуб болить з лівого боку, ліву – якщо справа. Звучить дико, допомагає справно. Головне – підкласти під часник товстішу ганчірочку. Інакше часник роз’їсть шкіру і утвориться страхітливих розмірів пухир.

Чого робити не можна

 1. По-перше, ставити собі діагноз і займатися “хімічним” самолікуванням і приймати, приміром, антибіотики.
 2. По-друге, запалення – це завжди підвищення температури. Тому будь-яке зігрівання протипоказане. Не можна прикладати до хворого місця грілку, приймати гарячий душ і ванну, їсти гарячу їжу, спати на тій щоці, з якого боку болить.

Від чого буває флюс

Причини трапляються різні, іноді більш менш нешкідливі. Наприклад, може лізти зуб мудрості. Іноді щоку роздуває після видалення зуба. Тут треба просто виконувати призначене стоматологом лікування і терпляче чекати, коли набряк спаде. Серйозніший діагноз: запалилися слинові залози або закупорилися слинові протоки. Тут вже потрібна допомога хірурга. Найважчий випадок – періостит. Карієс, тобто руйнування емалі, відкриває двері інфекціям. Що оселилися глибоко в зубі мікроби добираються до кореня. Запальний процес доходить до окістя, виникають гнійні вогнища. Це дикі болі і висока температура. Ще гірше, що гній може поширитися на м’які тканини обличчя і шиї, а потім і опуститися до внутрішніх органів. Це вже флегмона, при якій можливий і летальний кінець. А все розпочиналося з нешкідливої пухлини…

Що зазвичай роблять з флюсом стоматологи?

Якщо справа не дійшла до флегмони – за допомогою нескладної хірургічної операції. Під місцевим знеболенням біля зуба робиться розріз, і гній виходить назовні. Протизапальні засоби і антибіотики допомагають зняти жар, біль, гальмують подальше запалення. Найчастіше вдається навіть врятувати зуб. Якщо, звичайно, він не зруйнований остаточно. Чи видаляти його, хірург вирішить ще до операції, після того, як зробить рентген.

Легше попередити, ніж різати

Як позбавитися від флюсу, більш менш зрозуміло. А ось як би не допустити його? Що робити для цього?
Стоматологи не втомлюються нагадувати про необхідність трьох речей:

 • регулярне (раз на півроку!) відвідування дантиста;
 • добросовісне, а не абияке, і не раз, а двічі в день чищення зубів;
 • лікування карієсу вчасно. Інакше він розвинеться в куди неприємніші діагнози.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна не побоюватися, що ви коли-небудь нагадуватимете кіношного коміка з роздутою щокою і випробовуватимете при цьому зовсім не комічний біль.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: як зняти опухлість щоки, що робити коли болить зуб і опухла щока, флюс лікування

Коментарі 4 коментарі

 • доброго дня, у мене зуб зламався і на штирь посадили новий, однак, на днях почались сильні болі, думала пройде, а тепер вже опухло лице, до стоматолога завтра, який антибіотик можна попити

 • Доброго дня…. У мене опухла права щока, біля того місця де вже вирваний зуб. що робити щоб пройшла опухлість?

 • Доброго дня!
  В мене така проблема: болів зуб пломбований 2р тому, пішла до лікаря він сказав, що проблема з каналами, і всі канали прочищали, потім поставили ліки (кальцій здається) і казали прийти через 2-3тиждні, якщо буде боліти, то розколупати ці ліки, весь час після лікування цей зуб мене болів і почало напухати, я пішла до лікаря в іншому місті, він зняв ці ліки і виписав таблетки “сульфадиметоксин” сказав пити 3-4дні, коли зійде опух і перестане боліти прийти до нього і він поставить пломбу, пройшов тиждень, зуб дальше болить і тепер опухла щока, особливо низ, де ясна, воно жахливо болить і тверде. До лікаря не можу додзвонитись(. Чого воно напухло, і що з тим робити???

 • Вирвала зуб і через 1,5дня почало напухати щока і внизу до шиї.і ниє аж до вуха.що потрібно робити,які антибіотики пити.рана уже затягується.дуже дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *