Вибір хорошої відбілювальної зубної пасти: професійні поради

Зубна емаль будь-якої людини схильна до зміни кольору, з цим нічого не поробити. Зуби жовтіють від паління, вживання кави, чаю, шоколаду, а з рекламних щитів, як на зло, постійно посміхаються красуні з білосніжною сліпучою посмішкою. Можна кинути палити, відмовитися від вживання улюблених напоїв і навіть шоколаду, але що робити тим, хто не готовий на подібні подвиги? Щоб не дати комплексам від “не такого” кольору зубів узяти верх над собою, можна, звичайно, скористатися послугами професійних стоматологів, заплатити пристойну суму і отримати миттєвий результат. А можна поставити питання, яка існує краща відбілювальна зубна паста, і спробувати змінити ситуацію в кращу сторону самостійно. Тим паче, що професійне вибілювання зубної емалі шкідливіше в рази, ніж регулярне і систематичне використання щадної пасти.

Як працюють відбілювальні пасти

Це, по суті, ті ж звичайні зубні пасти, в які додається речовина, що здатна зробити зуби білішими, – пероксид карбаміду, як правило, або натрій триполіфосфат. Але безпечно допустима концентрація цих речовин в пасті настільки мала, що під час нетривалого контакту із зубною емаллю вони просто не устигають подіяти. Тут на допомогу їм приходить абразивна речовина – скраб для зубів. Ось він-то якраз і виконує 90% робіт по вибілюванню зубів. За допомогою численних досліджень був виявлений той абразив, який би не лише допомагав, але і не шкодив, – оксид кремнію. Він націлений на плями і наліт на зубах, але саму емаль не травмує. Є також пасти, які діють трохи по-іншому: активний елемент цих паст не абразив, а розчин хімічно активної речовини – найчастіше це перекис водню. Перекис взаємодіє з нальотом, буквально “з’їдаючи” його. Саме такий ефект обіцяють виробники відбілювальних зубних паст.

Небезпека відбілювальних зубних паст

Хороша зубна паста – та, яка відповідає усім вашим вимогам. Зуби стають біліші, ви радієте і чистите зуби цією ж пастою знову і знову. І все, логічно, але не у випадку з вибілюванням. Річ у тому, що частинки абразивної речовини, які так добре очищають зуби від неестетичного коричневого нальоту можуть торкнутися і верхнього шару емалі, а він дуже тонкий. Зубам буде не комфортно, вони почнуть реагувати на холодне або гарячіше. Щоб уникнути цих небажаних наслідків треба почуття міри – коли ви бачите, що ваші зуби досить очистилися, треба переходити на звичайну пасту, відклавши відбілювальну убік. Періодично, для підтримки білизни зубів, можна користуватися нею, але основною пастою повинна стати інша. Є момент, який може не сподобатися людям, що прагнуть до фарфорової білизни зубів, – за допомогою пасти – будь-якої! – її не добитися. Паста усього лише видаляє те, що знаходиться на зубній емалі – якщо абразивність висока, видаляє швидше, якщо низька – повільніше. Але на саму емаль, на її колір, ніякі пасти не впливають. Тому, максимум, на який доводиться розраховувати – це повернення вашого природного кольору зубів. Якщо він вас не влаштовує, залишається варіант з професійним вибілюванням, коли лікар освітлює саму емаль за допомогою сильних речовин.

Як вибрати відбілювальну пасту

  • якщо у вас підвищена чутливість зубів, проконсультуйтеся із стоматологом, можливо, вам взагалі протипоказані подібні продукти.
  • вибирайте пасту, до складу якої входить фтор. Ця речовина зміцнює емаль, тому у складі відбілювальної пасти він має неодмінно бути присутнім.
  • віддавайте перевагу пасті з абразивністю не більше 250. Мудрість приказки “Тихіше їдеш — далі будеш” не ставиться під сумнів в даному випадку.
  • якщо ваш вибір ліг на пасту з перекисом водню, перевірте, щоб рівень її змісту в пасті не перевищував 0,1%
  • купуйте пасту в аптеках щоб уникнути підробок або неякісного товару

Як чистити зуби, якщо хочеться добитися їх білизни

Так просто, здавалося б – акуратно, ретельно. Але з відбілювальною пастою треба бути уважним – уявіть собі, що під час чищення зубів ви їх лікуєте – треба приділити увагу кожному зубу. Але не варто фанатично натирати зуби, чекаючи миттєвого результату. Засікайте три хвилини – оптимальна тривалість для чищення зубів, і спокійно, поспішати нікуди, починайте.

Не перестарайтеся з яснами – якщо довго чистити їх пастами з очищаючими частинками, вони можуть почати реагувати не кращим чином.

Увага: пломби!

Якщо ви є володарем пломб на передніх зубах, варто відповідально підійти до вибору пасти, а то і зовсім перекласти це завдання на плечі вашого стоматолога. Річ у тому, що деякі речовини, що входять до складу паст, можуть впливати тільки на натуральну емаль, у такому разі вас чекатиме неприємний сюрприз – жовті пломби на тлі білих зубів. Практично усі методи професійного вибілювання, до речі, протипоказані тим, у кого велика кількість пломб, особливо, якщо вони в зоні видимості. Звичайно, хочеться мати зуби як в рекламі, але прислухайтеся до доктора, який напевно попередить вас про наслідки. Плямисті зуби ще більше притягнуть загальну увагу, ніж просто жовті.

Яка зубна паста все-таки краще

На жаль, на це питання не існує однозначної відповіді, комусь підійде одна, а інший не побачить ніяких результатів. Тільки шляхом здобуття особистого досвіду можна підібрати для себе той або інший продукт. Найбільш популярні пасти, згідно з продажами і відгуками покупців: Rocs, Splat, Lacalut, President, Rembrandt. У всіх них прийнятний рівень вмісту абразивних речовин, вони вибілюють зуби приблизно на два-три тони. Окрім цих паст в лініях таких відомих брендів як Colgate і Blend – a – Med є продукція з ефектом вибілювання. Варто відмітити, що вагітним жінкам і дітям до 16 років користуватися відбілювальними пастами не рекомендується. Звичайно, перед тим, як використати будь-яку з паст з ефектом вибілювання, варто спробувати добитися результату з вашою звичайною пастою – змінити техніку чищення зубів, збільшити час чищення зубів. За великим рахунком, відбілювальні пасти роблять ту ж роботу – очищають зуби від нальоту і зубного каменю, тільки швидше, тому вони можуть здатися чарівними. Єдине, коли використання подібних паст потрібне – це після проходження професійного вибілювання в кабінеті лікаря. Як правило, для підтримки результату стоматологи рекомендують користуватися пастою або курсом – до одного місяця, або періодично – пару раз на тиждень.

Краща зубна паста – зроблена своїми руками

Приготувати пасту можна і самому, так ви досвідченим шляхом зможете визначити пропорції, відповідні саме вашим зубам.

В якості абразивної речовини треба узяти харчову соду і трохи морської солі, абразиви різного розміру виконують різні функції – сіль впливає на ясна, масажуючи їх, а також на емаль, видаляючи великі плями, а сода – виключно на емаль. Іноді як абразив використовується активоване вугілля, заздалегідь добре подрібнене.

Далі включається фантазія зубного кухаря – для того, щоб паста стала саме пастою, а не порошком, можна додати гліцерин або мед. Для аромату – пару крапель будь-якої ефірної олії, запах якої вам до душі. Найчастіше використовується олія чайного дерева і м’яти. Також ви можете придбати в аптеці перекис водню, проте, додавати його варто дуже акуратно, адже з максимально допустимій долі перекису в пасті (0,1%) так складно помилитися. Такою пастою можна чистити зуби 2-3 рази в тиждень, це ті ж абразивні речовини, значить, усе вищесказане про шкоду частого користування відбілювальними пастами, відноситься і до неї.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: яка хороша зубна паста, відбілювальна паста, добра паста для зубів

Коментарі 1 коментар

  • я дуже задоволена послугами, які надають в цій клініці. Проходила тут лікування, все пройшло благополучно, плюс лікар ще й надав поради, як правильно підібрати зубну пасну, яка підходить мені

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *