Що таке гранулема зуба, лікування

Гранулема зуба є гнійним мішечком (чимось схожим на кісту) невеликого розміру. Але, незважаючи на його розмір, наслідки запущеної гранулеми зуба можуть бути серйозними. Треба помітити, що гранулема зуба може не подавати ніяких зовнішніх симптомів і загостриться – біль буде просто нестерпним. Також гранулема є серйозним джерелом інфекції, нею може бути спровоковані різні хвороби нирок, серця і інших органів, тому провести лікування гранулеми зуба треба якнайшвидше.

Якщо пацієнт запустить гранулему зуба, незабаром розвинеться флюс. Якщо говорити медичною мовою, флюс це одонтогенний періостит, що є гнійним набряком з хворобливими відчуттями. Якщо ви довго терпітимете біль в зубах, то, врешті-решт, гній потрапить із зубної кишені в щелепно-лицьову кістку. Досить трохи натиснути на зуб, постукати по ньому або навіть з’їсти тверду їжу – і ось вже прорізався біль, за ним йде набряк, а в особливо ускладнених ситуаціях підвищується температура.

Якщо згадати рецепти народної медицини для лікування гранулеми зуба, нею рекомендується такий рецепт: візьміть іржавий цвях, сильно нагрівайте його у відкритому полум’ї, після чого опустите в липовий мед. Зчистіть з цвяха нагар, “що вийшов”, і намажте хворий зуб.

Досвідчені стоматологи не радять цілу ніч чекати, поки подіє цей народний засіб! В першу чергу необхідно в терміновому порядку звернутися до стоматолога, який розріже ясна для відтоку гною, а також поставить дренаж (щоб рана не зажила, у такому разі усередині залишиться гній). Впродовж трьох днів дренаж тримається у роті одночасно з протизапальною медикаментозною терапією.

Пам’ятайте, що якщо ви запустите флюс, розвинеться флегмона. Оскільки флегмона – це поширення гною під м’язами обличчя і шиї, це може закінчиться смертю, якщо гній досягне серця.

Якщо ви зрозуміли, що у вас почався флюс, ні в якому разі не робіть гарячі компреси! Вони не лише не допоможуть, а навіть зашкодять – від підвищеної температури гній поширюватиметься швидше.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: гранульома зуба, що таке гранульома зуба, гній у зубі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *