Кіста зуба: симптоми і лікування

Що є кіста зуба? Це запальне утворення, що представляє собою украй щільну капсулу. Вона утворюється для обмеження поширення інфекції, що розвивається. Найчастіше кіста розвивається біля верхньої частини кореня зуба.

Першочергові причини виникнення кісти зуба – це різні інфекції і травми. Найчастіше інфекція потрапляє в кореневий канал зуба через неякісне лікування зубів. В деяких випадках кіста зуба може бути спровокована гайморитом або іншою інфекційною хворобою, при якій хвороботворні бактерії можуть потрапити всередину ясен разом з кровотоком.

Як утворюється кіста зуба?
В першу чергу кіста зуба є особливим порожнинним утворенням. Це утворення вистилає епітелієм і має оболонку із сполучної тканини. По центру зуба розташовується кореневий канал, саме через нього інфекція потрапляє в щелепну кістку. Щоб з’явилася кіста потрібна каріозна порожнина пристойного розміру, таким чином інфікується пульпа кореневого каналу. Найчастіше увесь цей процес відбувається без болю і дізнаємося про це тільки тоді, коли слина, омиваючи мертві тканини, створить сприятливе середовище для розвитку різних хвороботворних бактерій. У цей же момент бактерії і потрапляють в щелепно-лицьову кістку.

У більшості випадків утворення кісти зуба – це захисна реакція нашого організму у відповідь на атаку бактерій. Виходить, що осередок інфекції ізолюється від здорової кісткової тканини щільною капсулою із сполучної тканини. Ось так і з’являється кіста зуба. Усередині кісти постійно борються клітини нашого імунітету, оскільки інфекція продовжує свою атаку з кореневого каналу зуба. Здавалося б, кіста захищає наш організм – але, на жаль, це лише тимчасовий захід, що до того ж загрожує серйозними наслідками. Якщо кіста зуба загостриться, почнеться флюс – так звані гнійні утворення усередині кісткової тканини, а вони вже дуже часто закінчуються повною втратою зуба. Не допускайте цього, зверніться своєчасно до досвідченого лікаря-стоматолога.

Треба відзначити, що на сьогодні є не лише хірургічні методики лікування кісти зуба, але і терапевтичні. “По-медичному” кіста зуба носить назву хронічний верхівковий періодонтит. Сучасна стоматологія дозволяє зберегти зуб, якщо ви вчасно звернетеся до лікаря. Пам’ятайте, відсутність болю – це не знак того, що все добре. Інакше ви можете прийти на лікування, а вам видалять зуб.

Симптоми кісти зуба
У більшості випадків кіста формується непомітно для організму, в деяких випадках можуть бути невеликі прояви. Пам’ятайте, що доки кіста росте, руйнуються тканини зуба. Чим раніше буде виявлена кіста, тим вірогідніше буде для вас збереження зуба. Біль, дискомфорт і температура, а також флюс можуть з’явитися тільки на пізніх стадіях хвороби.

Підсумки
Краще всього виявити і вилікувати кісту зуба, поки вона не розвинулася у важку форму. Для цього регулярно відвідуйте стоматолога і проводьте діагностику запломбованих зубних каналів, оскільки це єдиний шлях виявити кісту на ранній стадії. Діагностика зубних каналів полягає в рентгенографічному дослідженні.

Кіста зуба лікування
При виявленні кісти, її треба вилікувати якнайшвидше. Однією з найдієвих методик лікування кісти зуба, що часто зустрічаються, є хірургічне втручання. Якщо у пацієнта немає прямих показань для видалення зуба, його неодмінно збережуть. При лікуванні кісти зуба в якісній стоматологічній клініці зуб може навіть зберегти свою форму.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: кіста зуба лікування, зубна кіста, кіста зуба

Коментарі 1 коментар

  • Якщо,зуби болять після видалення кісти!
    Що потрібно вживати,що не можна.
    Якщо я навіть не можу,їсти яблука,кислого? Чому це получається

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *