Флюс зуба у дорослих та дітей: лікування, народні засоби як позбутися

На початкових стадіях флюсу зуба (тобто доки не сформувався гнійник), його можна вилікувати за допомогою специфічних антибіотиків і знеболювальних препаратів. Навіть таке лікування зубного флюсу повинен призначити досвідчений лікар-стоматолог, оскільки треба провести огляд і оцінити, в якому стані знаходиться корінь зуба. Може статися, що зуб навіть доведеться видалити, також лікар індивідуально для вас підбере відповідну медикаментозну терапію. Якщо флюс перетік в гнійну стадію, потрібно негайне хірургічне втручання для видалення гнійних утворень і санації цієї області.

Лікувати флюс зуба необхідно виключно в стоматологічній клініці. Під місцевим знеболюванням: біля хворого зуба робиться розріз і усувається гній, що накопичився. Для того, щоб і далі залишки гною безперешкодно видалялися з порожнини, робиться дренування – в порожнину вставляється невеликий шматочок стерильної гумки. Додатково до хірургічного втручання призначається медикаментозна терапія, що складається з антибактеріальних і протизапальних засобів. Це треба для того, щоб зняти біль, запалення і температуру. Особливо важливий наступний момент: медикаменти повинен виписувати виключно досвідчений лікар, відштовхуючись від індивідуальної ситуації. Як довго вживати медикаменти і скільки раз на день, вам також призначить стоматолог. Через деякий час зникне біль, набряк і припухлість, одночасно з цим заживе зроблений під час хірургічного втручання розріз. Зрідка зустрічаються випадки, коли зубний флюс продовжує і далі прогресувати – гній утворюється в м’яких тканинах і переростає в абсцес. Природно, у такому разі треба продовжити подальше лікування.

Важливе зауваження: від зубного флюсу не можна позбавитися своїми силами! Ви зможете тільки зменшити пухлину. Та і наслідки у самовільного лікування можуть бути сумні – може розвинутися ускладнена гнійна інфекція. Як тільки ви помітили перші ознаки флюсу зуба, якнайскоріше зверніться до лікаря-стоматолога, оскільки у кожного пацієнта це захворювання протікає індивідуально, а призначити правильне лікування може тільки досвідчений лікар.

Через флюс зуба може розвинутися флегмона – гній потрапляє під різні м’язи обличчя, опускається на шию і так далі. Флегмона є розлитим гнійним запаленням, пам’ятайте – це дуже серйозно і може привести до смерті.

Що ні в якому разі не можна робити при утворенні у вас флюсу зуба:

  1. Не прикладайте гарячі компреси. Так ви тільки прискорите поширення гнійних мас;
  2. Не вживайте антибіотики без рекомендації лікаря;
  3. Не робіть ніяких пов’язок – вони не допоможуть;
  4. Не пийте знеболювальне, якщо зібралися йти до стоматолога;
  5. Якщо вам зробили розріз, не приймайте аспірин, оскільки може початися кровотеча.

Ви не зможете вилікувати зубний флюс народними засобами, проте ними можна зменшити біль.

Ось деякі з народних засобів:
1. Шавлія лікарська, синьоголовник плосколистий і російський гірчичник (лікарська трава). Узяти по дві столові ложки кожного. У 300 мл окропу (можна горілки) засипте дві столові ложки збору, що вийшов. Полоскання слід робити 8 разів впродовж усього дня. Якщо сильно болить зуб, намочіть настоєм ватку і покладіть на нього.
2. Звіробій звичайний – 4 ст. л., шавлія лікарська – 3 ст.л., кора дуба – 2 ст. л. Покладіть три столові ложки збору в 1 л окропу і полощіть рот 10 разів впродовж усього дня.
3. Перцева м’ята, бруньки білої берези, барвінок малий, дудник лісовий. По три столові ложки кожної лікарської трави. Можна зробити на окропі (1 л) і на спирті, або горілці (800 мл), для настою потрібно 3 ст.л. Полощіть рот 6 разів впродовж усього дня.
4. Шавлія лікарська і корінь голубчика. Візьміть по 50 г кожної трави. На 1 склянку холодної води треба узяти одну столову ложку збору. Покладіть в емальований посуд і томіть на слабкому вогні при закритій кришці 15 хвилин. Після цього зніміть і дайте відвару настоятися ще 15 хвилин.
Пам’ятайте, що за допомогою народних засобів ви не зможете вилікувати флюс зуба, тому якнайскоріше звернетеся до лікаря, щоб уникнути можливих ускладнень.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: зубний флюс, що таке зубний флюс, Як лікувати зубний флюс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *