Лікування пульпіту (захворювання м’яких тканин) зуба

Пульпіт зуба є запальним процесом в м’яких тканинах зуба (тобто в нерві). Пульпіт виникає через хвороботворні бактерії і виражається дуже сильним болем, також з’являються болі при вживанні холодної і гарячої їжі. У більшості випадків пульпіт зуба загострюється вночі.

Головна причина виникнення пульпіту зуба – це хвороботворні бактерії, що виділяють токсини, вони проникають в пульпу зуба через каріозну порожнину. Основний збудник – це стрептокок, проте пульпіт може розвинутися і через стафілококів або лактобацил. Зазвичай пульпіт зуба розпочинається з того, що інфікуються м’які тканини зуби, що знаходяться щонайближче до каріозної порожнини. Після цього бактерії і вироблені ними токсини проникають глибше в пульпу.

В деяких випадках пульпіт може розвинутися внаслідок травми зуба: як приклад можна привести відламування частини зубної коронки. У тому числі можуть викликати пульпіт температурні чинники, а також хімічні (наприклад, кислоти).

Початковими симптомами пульпіту є болі при змінах температур, дуже сильні болі в зубах (постійні або з перервами). Лікування пульпіту відбувається таким чином: із зубних каналів вичищається пульпа, а потім пломбується.

Лікування пульпіту – дві методики:
Сьогодні існує дві основні методики лікування пульпіту:
1. Консервативна методика. При цій методиці лікування зберігаються функції пульпи (тобто м’які тканини не видаляються повністю).
2. Хірургічна методика. Ця методика полягає у видаленні інфікованої пульпи, після чого кореневі канали зуба пломбуються.

Консервативна методика допомагає у випадках, якщо запальний процес в пульпі можна обернути: різні запальні захворювання, травматичний пульпіт, при випадковому розтині м’яких тканин зуба. Варто відмітити, що лікування пульпіту цією методикою ефективніше у молодих людей.

Також під час лікування карієсу роблять розкриття, розширення і формування каріозної порожнини. Врачами-стоматологами особливо багато уваги звертається на медикаментозну санацію каріозної порожнини. Для санації застосовуються антисептики м’якої дії, антибіотики і протеолітичні ферменти. Варто відмітити наступний момент: виключено застосування сильних речовин, а також ефіру і спирту.

Найважливіший етап при лікуванні пульпіту – це укладання спеціальної пасти на дно пульпи. Дія лікувальної пасти виражається в знятті запалення, також з її допомогою збільшується регенерація м’яких тканин зуба.

Після укладання лікувальної пасти отвір закривається тимчасовою пломбою і за тиждень (термін залежить від серйозності ураження) робиться пломбування.

Що станеться, якщо запустити пульпіт?

Якщо не лікувати пульпіт, некроз пошириться по усіх м’яких тканинах зуба. Вже один їх перших ознак пульпіту – дикий біль примушує звернутися до стоматолога. Помічу, що в переважній більшості випадків лікування пульпіту закінчується з добрими результатами.

Пам’ятайте: для того, щоб не допустити пульпіту, займайтесь профілактикою карієсу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: хвороби мяких тканин зуба, захворювання м\яких тканин зуба, захворювання мяких тканин зуба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *