Як позбавитися від неприємного запаху з рота і з яких причин він з’являється

Швидко позбавитися від запаху з рота – про це мріють багато людей. Неприємний запах з рота може для самої хорошої за усіма іншими параметрами людини зіпсувати багато що: відповідальне побачення, на якому ви сподівалися вирішити свою долю; влаштування на роботу при самій бездоганній анкеті; укладення контракту з перспективним партнером, якому елементарно неприємно з вами спілкуватися. Відомий римський імператор колись сказав, що гроші не пахнуть. Але самі грошові одиниці смороду не виносять і вважають за краще поступати тільки в кишені приємно пахнучих громадян. Питання, як позбавитися від неприємного запаху з рота, може для людини стати на певному етапі життя вирішальним.

А чи є запах?

Справа ускладнюється тим, що самі ви до свого запаху звикли і його просто не відчуваєте. А якщо вас оточують люди виховані, вони вам про ваш поганий запах ніколи не скажуть, не порадять позбавитися від запаху з рота. Просто зроблять для себе висновки. Опитувати про наявність запаху можна хіба що найближчих людей, а вони далеко не завжди поруч.

Як дізнатися без сторонньої допомоги, чи є проблема?

Візьміть чайну ложку, лизніть її, почекайте, коли висохне. Білий наліт на ложці і є можливе джерело запаху. Понюхайте ложку, щоб переконатися в цьому.
Якщо ложки немає під рукою, густо покрийте слиною зап’ясток, дайте висохнути і нюхайте. Запах висохлої слини, звичайно, буде багато слабкіший за те, що смердить з рота, але проблему він перед вами поставити здатний.

З’ясовуємо причини запаху з рота

Запах через продукти харчування і їх усунення
Спочатку про самі елементарні. Усі прекрасно знають, що аромати цибулі і часнику далеко не так радують оточення, як вам було приємне споживання цих, безумовно, надзвичайно смачних і корисних у всіх відношеннях, овочів. У меншій мірі те ж саме можна сказати про наслідки вживання капусти, копченостей, неприємний і запах яєць, риби, з’їдених на сніданок.
Тим не менше, багато людей продовжують їсти усі ці продукти не лише перед сном, але і вранці, вирушаючи на роботу. Пам’ятайте, що це елементарне неуцтво, якщо вас чекає впродовж дня спілкування хоч з однією людиною. Найбанальніший спосіб, як усунути запах з рота – чистити зуби не менше два рази на день.

Народний засіб від запаху з рота внаслідок вживання сильно пахнучих продуктів – пожувати свіжої петрушки.
Можна також на кінчик язика крапнути що-небудь кисле, запивши водою, запах зменшиться.
Той же ефект буде при жуванні м’яти, будь-яких ягід, кави, моркви або яблука, гвоздики, якщо випити чай з м’ятою.
Запах часнику особливо важко вигнати – він не проходить навіть після неодноразового чищення зубів.

Є також всілякі сучасні засоби — спреї, льодяники з гострим запахом і тому подібне. Але усі вони усувають запах тільки для оточення. Насправді людина залишається носієм поганого аромату, поки не усунена його причину.

Запах від алкоголю
Якщо запах свіжовипитого алкоголю усім відчутний, але не дуже осоружний, то аромат перегару уранці після бурхливої вечірньої пиятики абсолютно нестерпний. Краще, звичайно, не допускати зовсім таких способів провести вільний час, але якщо все ж уникнути цього не можна, сплануйте такий захід на п’ятницю, коли попереду два вихідних. Можливо, жахливий сморід з рота від ацетальдегіду, на який перетворюється спирт при його вживанні, за цей час розвіється.

Запах від курців
Будь-яка боротьба із запахом з рота свідомо даремна для тих, хто палить. Паління поетапно призводить до висихання слизової оболонки, пожовтіння зубів, як наслідок – до розмноження бактерій, відповідальних за появу неприємного запаху.

Солодкий запах з рота у тих, що сидить на дієті
Ви намірилися схуднути і сидите для цього на дієті. Причини запаху з рота якраз і полягають у вашому голодуванні. Позбавлений живлення організм починає споживати накопичені вами жири. Цього ви і хотіли добитися. Але при розкладанні жирів з’являються особливі речовини – кетон, який і викликає солодкий запах з рота і кислий запах. В цьому випадку позбавитися від запаху з рота ви зможете лише тоді, коли завершите голодування.
Запах з рота може бути і із зворотної причини – як відрижка після переїдання.
Запах може з’явитися і через деякий час після ситного обіду з м’ясом, якщо ви не скористалися ниткою, щоб очистити щілини між зубами від залишків м’ясної страви, і не почистили зубною щіткою язик з тією ж метою. Маленькі шматочки м’яса починають гнити, а шкідливі бактерії, що викликають гниття, формують своїми виділеннями гнильний запах.

Уранішній запах з рота
Поганий запах з рота вранці є присутнім у більшості людей. Пояснюється це тим, що вночі слинові залози виробляють менше слини, ніж вдень. Ті ж самі процеси дегідрації відбуваються під час інтенсивної фізичної роботи, спортивних змагань або просто відсутності можливості пити рідину регулярно. У роті виникає сухість, бактерії, що утворюються, не змиваються слиною, а виділяють отруйні погано пахнучі речовини. Просте чищення зубів зубною пастою з фтором відновить приємне дихання.

Запах з рота як сигнал про хворобу зубів
Якщо після чищення зубів поганий запах все ж має місце бути, у більшості випадків це сигнал про те, що вашим зубам потрібно лікування. Карієс, стоматит і пародонтит – найпопулярніші причини, які можуть пояснити запах з рота. В той же час цей неприємний аромат може послужити вам хорошу службу, якщо ви терміново, навіть якщо доки нічого не болить, запишіться на прийом до стоматолога, який огляне ваші зуби і поставить діагноз. У будь-якому випадку зайвий раз зняти камені і почистити наліт із зубів не буде зайвим.

Зуби вилікувані, але погано пахне з рота як і раніше? Можливо, у вашому організмі причаїлася невідома ще вам хвороба, а запах – один з її симптомів. Прибрати неприємний запах ви зможете, тільки вилікувавши цей синдром. Потрібно терміново обійти усіх можливих лікарів, щоб виявити захворювання.

«Незубні» хвороби і їх запахи
Проста нежить, не кажучи вже про затяжну застуду, ідеально вписується у вищевикладену концепцію про те, чому у вас поганий запах з рота. Слиз затік вам в горло, там розмножуються бактерії. Лікуйтеся. При цьому частіше сякайте, горло, ніс промивайте прописаними вам лікарськими розчинами
Запах ацетону з рота — майже напевно ознака цукрового діабету. Інші ознаки захворювання: підвищене виділення сечі, а також постійні голод і велика спрага, швидка стомлюваність і слабкість, інтенсивна втрата ваги. Здайте кров на цукор і йдіть на прийом до ендокринолога. Якщо підтвердиться, справа погана. Шприц з інсуліном і найсуворіша дієта можуть стати вашими супутниками на усе життя, що залишилося.
Запах з рота може бути викликаний проблемами із слиновиділенням, викликаними хворобою Шегрена. Інші її симптоми: світлобоязнь, печіння і сухість очей, “пісок” в очах, збільшення лімфатичних вузлів, нежить, часті синусити, множинний карієс, сухість шкіри, зниженепотовиділення, осиплість голосу.
Тухлий запах з рота найчастіше говорить про наявність хронічного гастриту. Побувайте у гастроентеролога. Можливо, вам потрібно лікувати шлунок, захворювання якого викликає запах з рота. Такий же запах з’являється при дивертикулі стінки стравоходу, жовчного міхура, печінки, виразці дванадцятипалої кишки.
Причиною гнильного запаху цілком з рота може бути абсцес легені – гнійне запалення або бронхоектатична хвороба. Зазвичай зустрічаються у людей середнього віку, які зловживають алкоголем. Може бути пов’язано з інфекціями або попаданням в легені сторонніх предметів. Супроводжується різким підвищенням температури до критичних значень, як при грипі або ангіні.
Запах аміаку з рота може свідчити про наявність у вас хронічної ниркової недостатності. Хвороба зріє тривалий період, людина може і не підозрювати про свій діагноз. При цьому захворюванні в організмі накопичуються органічні кислоти. Вивести самостійно організм їх невзмозі. У важких випадках розвиток ниркової недостатності може привести до коми.
Найсумніша причина запаху з рота: рак стравоходу або шлунку. Гнильний аромат з’являється, коли стінки стравоходу починають розкладатися під впливом злоякісної пухлини, там скупчуються слиз і залишки неперетравленої їжі. Підступніший синдром – рак шлунку. Поганий апетит, часом діарея, стомлюваність, слабкість, дискомфорт в животі, схуднення – от і всі симптоми. Вони можуть бути в тисячі інших причин, окрім раку. Але якщо вони супроводжуються запахом гнилизни з рота – сходіть до гастроентеролога і на УЗД, потім, зі знімком — до онколога. Можливо, потрібна термінова госпіталізація, поки не пішли метастази.
Якщо пахне з рота у дитини, не варто відразу лякатися і припускати гірше. У більшості дітей це пов’язано із звичкою дихати через рот, а не через ніс. Якщо це просто звичка, а не наслідок захворювання, навчите малюка дихати носом – допоможете усунути запах з рота. Можливо він після цього пропаде, і до лікаря звертатися не доведеться. Якщо ні, то причиною може бути одна з вище перелічених причин поганого запаху у дорослих.
Немовля із запахом з рота має бути перевірене на дисбактеріоз і панкреатит. Харчування тільки грудним молоком часто призводить до патології органів травлення, ці хвороби стануть її наслідком.

Кращі народні засоби для усунення запаху з рота
Народна мудрість накопичила немало рецептів, як позбавитися від неприємного запаху з рота. В основному вони пов’язані з розжовуванням і споживанням певних рослин, відварів з них.

Узяти двадцять свіжозібраних листків м’яти, одну столову ложку висушеної, приготувати відвар з них. Застосовувати його для полоскання три-чотири рази в день декілька тижнів підряд.
На склянку окропу узяти столову ложку сушеної кори дуба, встановити на водяну лазню, через півгодини зняти, процідити. Полоскати рот цим відваром декілька тижнів щоденно.
Якщо несвіже дихання пов’язане з хворим шлунком, потрібно узяти півлітра питної води, розвести в ній столову ложку солі, випити уранці після пробудження. Через пару хвилин запити молоком або кефіром. Процедуру виконувати 5 днів підряд. Спосіб протипоказаний хворим гастритом або виразкою.
З’їсти декілька листочків базиліку, і дихання набуде свіжості.
Їсти сирі яблука. Цей рецепт підтверджують стоматологи: яблука очищають емаль зубів, усувають неприємні запахи, застосовуються для профілактики хвороб зубів.
Заїдати цибулю і часник коренями петрушки, селери.
Пити міцний свіжозаварений чай.
Полоскати рот настоями листя лісової суниці, ромашки, звіробою, шавлії, м’яти і листя календули. Заварювати з розрахунку одна столова ложка сушеної трави на склянку окропу. Дати відстоятися і віджати.
При захворюваннях кишечника, шлунку запах з рота супроводжується посиленим газоутворенням. Для боротьби з цими явищами вживати внутрішньо кріп, аніс, петрушку, кмин, шавлію, перцеву м’яту, мелісу.
При порушенні слиновиділення їсти геркулес – ця каша сприяє збільшенню відділення слини.
Пожуйте впродовж 5 хвилин жменю сухої гвоздики. На декілька годин запах пропаде. Ці прянощі ще і вбивають бактерій.
Якщо причина запаху – запалення ясен, заваріть ложку шавлієвого чаю і пийте його теплим.
Пожуйте зернятка кави. Цього вистачить, щоб позбавитися від запаху на декілька годин.

Лікарі додають до цих рецептів раду у разі гастриту з низькою кислотністю постійно приймати ферментні препарати, шлунковий сік.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: неприємний запах з рота шлунок, як позбутися неприємного запаху з рота в домашніх умовах, як позбутися неприємного запаху з рота

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *