Як вирвати молочний або корінний зуб в домашніх умовах

Усі ми знаємо, що для того, щоб вирвати зуб треба піти до стоматолога і отримати кваліфіковану допомогу. Але що робити у випадку якщо такої можливості немає, або ви знаходитеся за містом і на допомогу стоматолога розраховувати не доводитися, а якщо йдеться про маленьку дитину, то похід до лікаря може просто завдати психологічної травми? Вихід з цієї ситуації є, в деяких випадках можна видалити зуб самостійно. Про те, як вирвати зуб в домашніх умовах необхідно знати кожному.

Як вирвати молочний зуб
Спершу варто розглянути ситуацію, коли йдеться про дитину і про молочні зуби. Молочний зуб не має кореня і видалити його досить легко, але робити це варто тільки у тому випадку, якщо зубок вже досить добре розхитаний, інакше процедура може завдати відчутного болю. Найважливішою умовою є гігієна порожнини рота, оскільки після видалення зуба залишається невелика ранка, яка може запалитися і стати причиною серйозніших ускладнень. Необхідно щоб малюк почистив зубки – це знищити велику частину бактерій і видалити шматочки їжі, що залишилися між зубами.
Перш ніж вирвати молочний зуб дитині, необхідно погодувати малюка, оскільки після видалення зуба, не можна їсти протягом 2-3 годин.

Найпростіший спосіб безболісно вирвати зуб який вже слабо тримається – акуратно розхитати його своїми руками до того моменту доки він не випаде або попросити малюка щоб він самостійно розхитував зуб язиком.
Для іншого способу знадобиться міцна шовкова нитка, один кінець якої прив’язується до основи зуба. Не варто прив’язувати нитку до дверної ручки або наслідувати інші схожі ради від любителів анекдотів. Видалити зуб і смикнути за нитку ви повинні самостійно. Зуб висмикується одним, різким, але не занадто сильним рухом, при цьому тягнути треба не у бік, а по прямій відносно обличчя дитини, інакше можна пошкодити ясна і щоку. Крім того, стежити за тим, щоб нитка не доторкалась до шкіри, адже різкий ривок може стати причиною порізу або опіку від шовкової нитки.

Рекомендації після процедури
Дуже важливо, після видалення правильно обробити ранку і знати, чим полоскати рот. Для полоскань підійде будь-який антисептичний розчин, що не має сильного смаку, приміром — хлоргексидин. Для посилення ефекту, на кілька хвилин, до ранки можна прикласти ватку, вимочену в цьому ж розчині. Після видалення зуба їсти можна не менше чим через 2 години, оскільки краї ранки повинні трохи затягнутися.

Якщо зуб був добре розхитаний і вже сам повинен був скоро випасти, уся процедура пройде без болю, або больовий ефект буде незначним. Куди важливіше в даному випадку психологічний шок, тому дитину необхідно підготувати до процедури, включити фантазію і перетворити все на гру, для того, щоб малюк міг відволіктися. Приміром, кінець нитки можна прив’язати до іграшкового літачка і перетворити все на забавну розвагу, у випадку якщо дитина буде абстрактна, біль не відчуватиметься занадто сильно. Не варто смикати нитку несподівано, краще попередити і заспокоїти малюка, оскільки довіра дитини при проведенні цієї процедури дуже важлива.

Як вирвати корінний зуб
У випадку якщо йдеться про корінні зуби, ризикувати і пробувати видалити зуб в домашніх умовах не варто, оскільки вирвати корінний зуб без болю можна тільки в кабінеті стоматолога і яким би сильним не був страх перед лікарем, краще пройти через цю процедуру.
Спроба видалити зуб самостійно може супроводжувати неприємними наслідками, такими як сильний біль, а в деяких випадках, коли кров не зупиняється, може статися і дезорієнтація, яка приведе до втрати свідомості. Крім того, без навичок і необхідного інструменту, у вас не вийти акуратно вирвати зуб мудрості або будь-який інший зуб, можна пошкодити основу щелепи, емаль сусідні зуби, залишити в яснах осколки зуба і у будь-якому випадку, для виправлення цих дій, доведеться звертатися в клинку. При цьому без спеціальної обробки, в рану, що залишилася після вирваного зуба, можуть потрапити бактерії, що приведе до запалення, наслідки якого також доведеться доліковувати в клініці.

Як зрозуміло з усього вищесказаного, в домашніх умовах, без тяжких і серйозних наслідків, можна вирвати тільки молочний дитячий зуб. Якщо ж йдеться про корінний зуб, тоді необхідно звернутися в стоматологічний кабінет, оскільки спроби видалити зуб самостійно, не завершаться нічим хорошим. В цілому, дитячі молочні зуби також краще видаляти в стоматології, відшукавши надійного лікаря, який зможе спостерігати за нормальним розвитком зубів вашої дитини.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: як вирвати зуб, як вирвати молочний зуб, як вирвати зуб без болю

Коментарі 1 коментар

  • Що стосується молочних зубів, то син без проблем їх вирвав сам. Варто лише ввечері мені сказати, що на ранок будемо збиратися до стоматолога, як немає вже з чим йти))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *