Лікування зубів без болю, лікування зубів під загальним наркозом

Більшість людей бояться ходити до стоматолога, відкладаючи цей момент якнайдалі. Навіть серед усіх страхів, що накопичилися за час еволюції людини, боязнь стоматологів знаходиться на одному з перших місць. Лікування і профілактика у інших лікарів не викликає такої хвилі страху. Деяким людям досить згадати про стоматолога і радісний настрій вмить зіпсується.

Сьогодні розроблена безліч методик, що дозволяють проводити безболісне лікування зубів, – нові анестезуючі препарати, технологічні новинки (застосування лазера) під час лікування і протезування зубів, лікування зубів під загальним наркозом.

Незважаючи на усі заходи, люди не перестають боятися стоматолога – виникає відчуття, що нічого не змінилося. У нашій країні люди боятися стоматологів сильніше, ніж в інших. Тут вже впливають наші національні особливості – величезні черги перед стоматологічним кабінетом і протезування зубів, залишають бажати кращого. Частенько ми свідки результату, який не можна було навіть близько спрогнозувати. Нас оточує безліч прикладів нестерпних болів і поганої кваліфікації стоматологів, згадайте хоч би усі історії і пригоди, що сталися з вашими знайомими або рідними.

У чому ж криється причина страху перед стоматологом?

На науковій мові боязнь стоматологів називається стоматофобія (чи дентофобія). Причина страху криється в переживаннях і спогадах людини, що ходила до стоматолога. Особливо сильно страх проявляє себе, якщо востаннє вам було боляче лікувати зуби.

Багато письменників ототожнювали болі зубів з головним болем, ними було помічено схоже емоційне забарвлення в цих станах. Чому люди гостріше реагують на зубний і головний біль? Все просто, вона занадто близько до найважливіших органів людського тіла – мозку і очей. Тут вже починає працювати інстинкт самозбереження. Також варто відмітити, що зубний біль має серйозні відмінності від усіх інших болів, в окремих випадках люди можуть відчувати подібні болі не від зубів. Більшість психологів сходяться на думці, що саме в цьому криється причина потужного страху перед стоматологічним лікуванням.

Батьки можуть “подарувати” своїй дитині страх перед стоматологом, розповідаючи різні страшилки про стоматологів і біль при лікуванні. Вони поступають так не спеціально, але дитячі страхи особливо сильні, крім того, вони закріплюються в підсвідомості і скоректувати їх украй проблематично.

Відкладаючи на потім відвідування стоматолога, людина стикається зі все зростаючим зубним болем і коли вона вже починає перетворювати життя на нестерпне пекло, все ж звертається до стоматолога, сподіваючись прибрати біль. Природно, що таким пацієнтам буде трохи складніший, ніж тим, хто прийшов на огляд в початковій стадії хвороби.

Як можна боротися з цим страхом?
В першу чергу, зрозумійте, що лікар не бажає вам зробити боляче – велика частина розвитку стоматологічної науки якраз і полягає в тому, щоб зробити усі процедури безболісними. Сьогодні розвинені технології і передові анестетики роблять можливим проведення лікування будь-якої складності в короткі терміни і без болю. В кожній стоматологічній клініці все робиться для пацієнта – допомагають розслабитися перед лікуванням і не накручувати себе. У клініках немає величезних черг, коли ви годинами чекаєте і нервуєте все сильніше і сильніше. Не слухайте усі страшні оповідання ваших знайомих або родичів – вони занадто давно були у стоматолога. Не треба нервувати, послухайте голос свого розуму – “немає сенсу боятися стоматолога”. Нині лікування зубів без болю – це реально!
І наостанок, перед відвідуванням зубного лікаря уточніть яке вони пропонують лікування зубів без болю і чи можливе лікування зубів під загальним наркозом. А так само методи які вони для цього приймають. Лікуйте зуби, будьте здорові!

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Лікування зубів під наркозом, лікування зубів під наркозом львів, чи больно лікувати зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *