Сріблення молочних зубів: користь, шкода, альтернативи

Молочні зуби малюків, на жаль, так само як і зуби дорослих людей схильні до виникнення карієсу. Саме тому, сьогодні, особливу популярність серед батьків набирає процедура сріблення зубів. Це не лише найбільш ефективний метод профілактики захворювань зубів і ясен у дітей, але і прекрасний засіб відвертання розвитку карієсу на ранніх стадіях його виникнення. Крім того, сріблення молочних зубів допоможе малюкові уникнути виникнення страху перед стоматологом, оскільки дозволить понизити відвідуваність лікаря до необхідного мінімуму.
Спробуйте змусити 3-х річну дитини тихо сидіти в кріслі стоматолога і слухняно тримати рот відкритим, поки той оглядає його зуби. Навряд чи ви зможете добитися позитивного результату. Проте це не відноситься до процедури сріблення, оскільки вона практично не викликає дискомфорту у малюка. Природно, що необхідність цього методу визначається лікарем.
Якщо судити по відгуках батьків, то цей метод є дуже ефективним рішенням. Проте краще не варто намагатися провести сріблення зубів в домашніх умовах, оскільки срібло може зв’язатися із зубним нальотом, який без стоматолога навряд чи вийде видалити повністю.

Суть процедури сріблення зубів
Сріблення зубів дітям – методика, ґрунтована на антисептичних властивостях нітрату срібла. Після проведення процедури на зубах дитини утворюється особлива плівка, що заважає бактеріям осідати на поверхні зубів і розмножуватися. До 2, 5 – 3 – х років цю процедуру не проводять, оскільки прикус молочних зубів ще не сформувався. Крім того, в цьому віці з малюком можна домовитися.
Для проведення процедури використовують звичайний ватний тампон, змочений в спеціальному розчині. Після того, як дитина відкриє рот, стоматолог впродовж декількох хвилин протирає поверхню зубів, на яких потім утворюється специфічний сіруватий наліт. Цю процедуру проводять тільки на гладких поверхнях молочних зубів. Для досягнення найбільшого ефекту сріблення необхідно проводити кілька разів в рік. Варто відмітити, що препарати, використовувані для проведення процедури ефективні лише на початковій стадії карієсу.

Попри те, що в США і більшості європейських країн метод сріблення вважається застарілим, на території Росії він користується досить великою популярність. Ця процедура є прекрасною альтернативою стандартному лікуванню і не вимагає надприродних витрат від батьків.
Залежно від вибраного препарату вартість сріблення зубів може коливатися від 150 до 300 рублів за зуб. Можливі препарати для сріблення – сафорайд і аргинат.

Очевидні недоліки сріблення зубів

  1. Ця процедура являється не ефективною для жувальної поверхні зуба і навіть може перешкоджати виявленню виниклого карієсу;
  2. Сріблені зуби набувають темного відтінку;
  3. Сріблення не ефективне для запущеної стадії карієсу і навіть може завдати шкоди;
  4. Перед срібленням необхідно провести ретельне чищення зубів у дитини, що може виявитися украй складним завданням;
  5. Для отримання ефекту необхідно повторювати процедуру кілька разів в рік.

Альтернатива срібленню зубів
У багатьох клініках, дітям що досягли віку 4-5 років, пропонується альтернатива срібленню зубів – фторування. Ця процедура не псує колір зубів, дозволяючи зберігати їх білими. Проте, так само як і сріблення, фторування є усього лише профілактичним заходом. Крім того, воно протипоказане дітям, що мешкають в районах з підвищеним вмістом фтору у воді.
Ця процедура проводиться спеціальними фторвмісними препаратами і є абсолютно безболісною. Для найбільшої ефективності, рекомендується проведення комплексу процедур по фторуванню. В результаті лікування ризик виникнення карієсу у дитини знижується у декілька разів. Підходить для лікування зубів, що мають ознаки карієсу у стадії “білої” плямочки. У будь-якому випадку, стоматолог порадить вам, що краще всього вибрати для вашого малюка: фторування або сріблення.
Турбота про здоров’я дитячих зубів є завданням батьків. Правильно підібраний комплекс профілактичних процедур дозволить значно скоротити ризик виникнення карієсу надалі. Дотримання рад стоматолога і регулярне його відвідування повинні увійти до звички у дитини, а процедура сріблення допоможе малюкові уникнути страху перед лікуванням. Проте батькам варто запам’ятати, що сріблення зубів в домашніх умовах може завдати шкоди здоров’ю вашої крихітки.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Сріблення зубів, сріблення молочних зубів, сріблення зубів у дітей

Коментарі 2 коментарі

  • Нам сріблення запропонував стоматолог, коли виявив у доньки незначний карієс. Оскільки зуби були молочними, то щоб не травмувати дитину встановленням пломби, було вирішено скористатися саме цим способом. Хоча все необхідне для процедури можна купити в аптеці і зробити сріблення самотужки, я всеодно радила б звертатися до лікаря. Тільки він може визначити, доцільно виконувати дану процедуру, чи ні.

    • Нікому не рекомендую це проводити самотужки. Матеріали для проведення цієї процедури в аптеці не продаються. Крім того матеріал який застосовується для сріблення є дуже агресивний для шкіри та слизової оболонки порожнини рота, що може сприщиняти пошкодження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *