Лікування бруксизму, скрегіт зубами уві сні – бруксизм у дорослих і дітей

Нічний скрегіт зубами уві сні – це явище найчастіше торкається дітей, особливо дошкільного віку, але також зустрічається бруксизм і у дорослих. Тому сказати що бруксизм буває тільки у дітей не можна.

Існує безліч думок про причини появи цієї проблеми. У народі говорять, це є ознакою наявності глистів. Одні учені, що це – прояв порушень регуляції глибини сну. Інші, що бруксизм (нічний скрегіт зубами уві сні) – наслідок неправильного прикусу. Проте, більшість сходяться на думці, що бруксизм виникає у людей, що перебувають у стресових ситуаціях, занепокоєнні, напруженості, гніві. Усе це відноситься і до дорослих. Іноді короткі напади бруксизму трапляються у абсолютно здорових і життєрадісних людей.

Як говорилося раніше діти більшою мірою схильні до бруксизму, частіше ця проблема з віком проходить сама собою. Проте, батькам варто звернути на цю проблему належну увагу. Якщо у дитини вранці після нічних нападів з’являється головний біль, біль в щелепних суглобах, то тут не обійтися без допомоги грамотних фахівців, таких як – психоневрологія і стоматолог. Перший допоможе виявити причину захворювання, а другий – врятувати зуби від згубного впливу. Щоб виключити цю проблему як психологічну з пацієнтами найчастіше проводять аутотренінги, навчають прийомам саморегуляції, адже дуже часто через бруксизм в людей розвиваються внутрішні комплекси, що заважають жити спокійно.

Яке лікування бруксизму і які ж методи використовують найчастіше для усунення цієї недуги? Наприклад, прийом самоконтролю положення щелеп під час пильнування за принципом “Губи разом, зуби нарізно”. Також фахівці радять перед сном як слід натомити жувальну мускулатуру ретельним пережовуванням чого-небудь (яблуко, морква). М’язова напруга допомагає зняти гарячий компрес на область жувальної мускулатури. Для того, щоб захистити зуби стоматологи рекомендують використати спеціальні капи і інші пристосування.

Проте, не варто забувати, що частіше нічний скрегіт зубами уві сні (бруксизм) викликається саме внутрішніми переживаннями. А тому варто згадати про антистресові заходи: правильне харчування, прогулянки, режим дня. Дотримуючись цих простих рекомендацій, люди швидко звільняються, від цієї недуги.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: скреготіння зубами, скрегіт зубами під час сну, скреготіння зубами уві сні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *