Вирівнювання зубів в домашніх умовах: без брекетів і мук

Як випрямити зуби в домашніх умовах? З цим завданням стикаються найчастіше батьки – дефекти зубного апарату добре видно і з’являються в ранньому дитячому віці. Дорослій людині теж можна рівняти зуби, але це набагато складніше, дорожче і є ризик ускладнень. Вірогідність успіху операції різко зменшується після повного твердіння кісткових швів, приблизно до 25 років.

Помилки

Найголовніша помилка при випрямленні зубів, здатна завдати непоправної шкоди здоров’ю – самостійне, без звернення до лікаря, дія на зубний апарат підручними засобами. Із зубами не жартують. У кращому разі справа обійдеться довгим, тяжким і дорогим лікуванням, в гіршому – доведеться видалити щелепу; у хірургічній практиці такі випадки нерідкі. Представляєте, як жити людині без щелепи?
Друга помилка – затягування часу. Мовляв, це ще молочні зубки, можливо, справжній правильно виросте, або з часом сам виправиться. Чим раніше був помічений дефект, тим легше, швидше і дешевше його вдасться виправити. Тим паче, що спочатку усі зуби зростають здоровими, а при повністю здорових зубах виправити дефект куди простіше.
Третя помилка – видалення дефектного зуба без консультації з фахівцем і установка протеза. Це може обійтися дешевше, ніж випрямлення, але протези, які повністю замінюють живий зуб, поки не відомі. На жаль, зустрічаються стоматологи, заради заробітку що порушують медичну клятву і рекомендують “просто замінити поганий зуб на хороший”.
Четверта помилка – відмова від видалення молочного зуба. Заради виправлення дефекту видаляти молочні зуби можна, за рекомендацією і по напряму ортодонтолога. Переконання, що молочні зуби чіпати не можна, не більше ніж забобон.

Чи можна вирівняти зуби самому?
“Народні” методи вирівнювання зубів невідомі ні нині, ні в історії медицини. У старі часи вельможі і знатні персони нерідко вирушали заради цього в паломництво до фахівця. Ради розхитати і правильно поставити зуб, наприклад, періодично смикаючи його ниткою, з блюдцем, наповненим водою на голові, – не більше ніж безвідповідальне шарлатанство. І вже тим більше недопустимі спроби розм’якшити пазухи зубів за допомогою хімічно агресивних речовин і складів.
Проте, вирівняти зуби вдома можна, не обточуючи їх, не відвідуючи часто лікаря і не витрачаючи багато грошей. Медики все більше відмовляються від традиційного способу вирівнювання зубів – установки брекетів. Сучасна наука пропонує ефективні альтернативні технології вирівнювання зубів без брекетів.

Хто вирівнює зуби
Корекцією зубного апарату займаються лікарі-ортодонтологи. Хворі зуби лікують стоматологи, а операції на хворих щелепах (не дай бог нікому!) роблять хірурги. Ортодонтолог – окрема медична спеціальність. Перш ніж звертатися до нього, треба перевірити зуби у стоматолога. Випрямлення зубів однозначно протипоказано при пародонтиті, пародонтозі і сильному ураженні зубів карієсом.

Як вирівнюють зуби без брекетів

Трейнери
Для дітей, коли вирівнювання найбільш ефективне, кращий спосіб – преортодонтичні трейнери. Це м’які силіконові чохольчики для кожного зубка, об’єднані в одно ціле. У масі силікону сидить дуга, яка  пружинить. Вона діє на зуби, що виступають, а коли ті стануть рівні – на увесь зубний ряд, виправляючи прикус. Трейнери можна (і треба, за вказівкою лікаря) періодично знімати. Зовні трейнер непомітний.
Трейнер відливається у форму, виготовлену по зліпках щелеп і фотографії обличчя за допомогою комп’ютерного моделювання. У складних випадках до повного виправлення трейнер доводиться кілька разів міняти. Проте, завдяки дешевизні силікону і розвитку технології 3D друку, що дозволяє прямо на принтері отримувати міцні деталі складної форми, вартість виготовлення трейнерів постійно знижується.
Для юнаків і дорослих трейнери роблять з поліпропілену. Вони жорсткіші за силіконові, тому міняти їх, у міру переміщення зубів на місце, доводиться частіше. Тут діє загальний принцип: чим раніше почато, тим краще. Сучасні комп’ютерні технології роблять виготовлення трейнера доступним лікареві середньої кваліфікації. Носіння трейнера не вимагає регулярних відвідувань лікаря. Пропіленові трейнери одягаються на ніч.
Випрямити не занадто криві зуби дитині найлегше трейнером. Він доставляє менше всього мук і не вимагає цілодобового носіння. Але у будь-якому випадку, перед купівлею варто порадитися з лікарем

Вініри
Якщо необхідно виправити один зуб або дещо урозкид, а прикус в цілому нормальний, і дефект невеликий, застосовують вініри. Повний вінір – ковпачок, що надівається на зуб; неповний (голлівудський) – вставлена між зубів пластинка. Вініри можуть бути прозорими або під колір зубів.
Вініри носять постійно. Термін їх служіння досягає 10 років. Виготовляються вініри індивідуально по зубу (зубам). Вінірами можна не лише поправити перекіс зубів, але і прикрити їх відламування. Якщо дефект невеликий, то вініри, завдяки своїй дешевизні – оптимальне рішення. Періодичний огляд лікаря для них не потрібний; за заміною звертаються, коли колишні починають хитатися. Правильно зроблений неповний вінір непомітний.

Капи
Для глибокої корекції зубів у дорослих людей без тих, що псують зовнішність і зуби брекетів застосовують попередники трейнерів – капи. Капа – комплект з двох досить жорстких футлярів, що надіваються на обидві щелепи.
Капу надівають на ніч. Капи частенько викликають неприємні відчуття, сильніші, ніж вініри і брекети, аж до ниючого або такого, що тягне болю, тому разом з ними призначають снодійне.

Висновок
Як бачимо, вирівняти зуби в домашніх умовах – означає своєчасно звернутися до лікаря-фахівця і точно виконувати його вказівки. “Домашні умови” мають на увазі, що регулярні відвідування лікаря (і регулярні значні витрати) для цього не потрібні, а сама процедура не обов’язково викликає неприємні відчуття.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Як вирівняти зуби, Як вирівняти зуби в домашніх умовах, Вирівняти зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *