У яких випадках можна встановлювати імплантати?

Скористатися протезуванням зубів за допомогою імплантатів можна в наступних випадках:

– Втрата зубів в щелепі з неможливістю якісної установки зубного протеза – дуже важко жувати, коли протез неміцно закріплений. Якщо у пацієнта загублені корінні зуби, доведеться виготовляти частково знімний протез, а це зовсім не зручний спосіб вирішення проблеми. Якщо ж використати імплантат, то конструкція протеза значно спрощується. Стоматологові досить буде виготовити один міст, але ефект буде таким же, як біля моста на двох і більше зубних опорах. Така методика особливо актуальна для пацієнтів, що не бажають користуватися знімним протезом.

– Відновлення одного загубленого зуба. Якщо з якої-небудь причини був загублений один зуб, або він не виріс, стоматолог може встановити імплантат на порожнє місце. Після установки імплантат закривається коронкою. Найбільший плюс в цій методиці – не треба ушкоджувати сусідні зуби.

– Протяжні дефекти зубного ряду. Якщо відсутній цілий ряд зубів і встановити звичайний міст немає можливості, стоматолог імплантує один або декілька протезів, що служать відмінною опорою для мостової конструкції.

– Відсутність кінцевих зубів.

– Якщо використати знімні протези немає можливості.

На жаль, але не усі пацієнти можуть відновити зуби за допомогою імплантатів.

Категоричні протипоказання (в цьому випадку ні за яких умов не можна встановлювати імплантати).

– Хвороби центральної нервової системи: придбані і вроджені
– Імунопатологічні стани
– Наслідки туберкульозу або його активна стадія
– Діабет 1 типу
– Хвороби кровотворних органів і крові
– Наявність злоякісних утворень у пацієнта
– Загальні хвороби сполучних тканин (дерматози, ревматоїдні, ревматичні процеси і тому подібне)
– Хвороби слизової оболонки ротової порожнини (усі форми стоматиту, пухирчатка, синдром Бехчета або Шегрена, червоний вовчак і тому подібне).

Тимчасові протипоказання (в цьому випадку встановлення імплантата можливе за умови лікування захворювань)
– Різні форми гінгівіту
– Дефекти прикусу
– Атрофована кісткова тканина або аномалія альвеолярного відростка
– Вагітність і бруксизм
– Погана гігієна ротової порожнини і хвороби, наприклад, карієс
– Пародонтит в активній стадії
– Захворювання вісочно-нижньощелепного суглоба
– Шкідливі звички, такі як алкоголізм, паління і наркоманія.

Яка вірогідність, що імплантат не зможе прижитися?
За даними клінічних досліджень невдалі випадки установки імплантатів коливаються від 5 до 10%. Якщо у пацієнта немає відхилень, пов’язаних із здоров’ям, і він чітко дотримується усіх рекомендацій лікаря, то успіх імплантації складає від 90 до 95%. Організм може відторгнути імплантант через особливості організму деяких пацієнтів, таких як будову щелепи або стан здоров’я. Варто відмітити, що гарантії приживання імплантатів немає ні в одній з країн світу. Тому що імплантація – це хірургічне втручання в організм. Так само не можуть дати гарантію на будь-яку операцію на внутрішніх органах. Не думайте, що імплантація – це проста стоматологічна процедура.

Коли організм відторгає імплантат, він починає хитатися і більше не може служити кріпленням для протеза. Якщо це сталося, слід якнайшвидше видалити імплантат. Видалення імплантата схоже на класичне видалення зуба. Звичайно ж, уся процедура проводиться під дією анестетика. Після загоєння отвору і відновлення кісткової тканини, можна повторити імплантацію протеза.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: чи варто ставити імпланти, Імплантати, якщо хитається зуб чи можна поставити коронку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *