Скільки зубів у акули? І інші цікаві факти про зуби

Усім відомо, що природа нагородила людину двома комплектами зубів, зміна яких відбувається одного разу в дитячому віці. До речі, сама назва “молочні” з’явилося завдяки Гіппократу – старогрецький лікар вважав, що такі зуби утворюються з молока.
Зуби, а точніше їх емаль є найтвердішою тканиною з усього організму, до того ж вони можуть довго зберігатися поза тілом людини – ні час, ні дія води і лугів, ні висока температура не роблять на них ніякого впливу. Але незважаючи на усю міцність, зуб – єдиний орган людини, нездібний до самовідновлення. В цьому відношенні слонам пощастило куди більше – у них прорізування відбувається до шести разів.
Скільки все-таки зубів у акули?
Усім відомо, що рекордсменом по облаштуванню жувального апарату є акула, але злічити скільки зубів у цього хижака дуже проблематично, адже деякі види мають до двох тисяч маленьких голчастих утворень, що розташовані в декілька рядів на обох щелепах. Зростання зубів у цього хижака триває усе життя, і цілий ряд може змінитися на новий всього за два тижні.

Історичні факти і народні звичаї
Різні часи відрізняються і своїми канонами краси, і численними традиціями, деякі з яких мають пряме відношення до зубів.

Дуже давно ефіопські юнаки не могли претендувати на гідну наречену, якщо їх зуби не були загострені особливим чином. Гостроту заточування навіть перевіряли, пропонуючи молодій людині перекусити гілку бамбука.
Колись у жителів Борнео привабливою вважалася не білосніжна посмішка, а чорнота зубів. Їх забарвлювали спеціальними складами, причому процес цей займав досить тривалий час – після нанесення барвника заборонялося їсти і пити впродовж сорока годин.
Не залишилися осторонь і індійці майя: необхідного забарвлення вони домагалися за допомогою бірюзи і нефриту і вставляли в зуби для прикраси дорогі камені. А жителям Мезоамерики доводилося підпилювати свої зуби у формі трикутників. Після такої маніпуляції посмішка більше була схожа на акулячий оскал, та зате вороги розбігалися в жахливому страху.
У кінці XVIII століття вважалося неймовірно модним надівати на зуби золоті коронки. Це підкреслювало не лише красу володаря, але і його високий статус.
Багато народів досі свято шанують традиції, пов’язані із зубами. У деяких африканських племенах, наприклад, абсолютно безжально виламують різці. На їх думку, це повинно відрізняти людей від тварин. Схожий звичай існує в племенах південно-східної Австралії, але там передні зуби прийнято підносити в дар богам.

Сучасні цікаві факти про наші зуби

Приблизно один з двох тисяч новонароджених з’являється на світ вже із зубами. Звичайно, вони є присутніми не в повній кількості – йдеться про один-два різці, що показалися, як правило, на нижній щелепі. У наш час це може лише вказувати на невеликі проблеми із здоров’ям, а ось древні фізіогномісти міцно асоціювали таку особливість із злими силами. За деякими даними Наполеон Бонапарт і Юлій Цезар народилися із зубами.
Близько двох відсотків людей мають аномалію — гіпердонтію, яка виражається в наявності додаткових зубів понад розрахований природою комплект. Найчастіше такі зуби з’являються серед верхніх різців, мають конічну форму і невеликий розмір. У виключно окремих випадках у людини старшого віку відбувається повна зміна зубів на нові.
Напевно більшість з нас вважає, що рівні і білосніжні зуби – визнаний ідеал жіночої краси. Проте японки з нами навряд чи погодяться, там криві зуби набувають все більшої популярності. Багато місцевих мешканок бажають надати обличчю молодість і деякий шарм, і для цього цілеспрямовано викривляють деякі зуби, роблячи акцент на іклах.

Треті моляри, які усім відомі як зуби мудрості, надавали неоціниму послугу нашим предкам, допомагаючи розгризати горіхи і перемелювати тверду жорстку їжу. Але щелепа сучасної людини відрізняється меншими розмірами, та і раціон значно змінився. А коли орган стає не потрібний, він перетворюється на рудимент і врешті-решт зникає. Вже зараз біля третини усіх людей народжуються без зачатків зубів мудрості, а в майбутньому ця цифра тільки ростиме.
Учені упевнені, що окрім цих зубів у наших нащадків буде відсутній апендикс і, цілком можливо, навіть мізинці ніг.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: скільки зубів у акули, Скільки зубів в акули, скільки в акули зубів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *