Як у дітей ростуть зуби: молочні і постійні

Поява першого зубка – важливий момент в житті малюка і його батьків. Так само як появу, зростання, подальше випадання молочних зубів, утворення і розвиток постійних. У когось усе це проходить легко, не викликаючи проблем із здоров’ям, але все таки частіше процес прорізання зубів пов’язаний з поганим самопочуттям дитини. Тому батьки замислюються: як у дітей ростуть зуби, коли повинен з’явитися перший зуб, чи нормальне збільшення температури і розлад травлення в цей період, до якого віку закінчується зростання молочних зубів, в який період і як відбувається їх випадання. Розглянемо усі ці питання детально.

Поява перших зубів у малюка

Перший молочний зубок з’являється у дитини у віці біля півроку. Це нижній різець, розташований в центрі. Але це в середньому, іноді перший зуб може прорізатися і в 3 місяці, а буває, що його поява затримується до 16-18 місяців. У окремих випадках діти народжуються із зубом, що вже прорізається або навіть двома. Усе це варіанти норми і залежать вони від генетичної схильності, загального стану здоров’я і інших чинників. Перший зуб, так само, як усі подальші зуби може повністю вирости за 1-2 тижні, а може рости впродовж місяця або навіть довше.Якщо у дитини перші зуби з’являються завчасно середньостатистичної норми, це не означає, що він перевершує інших дітей в розвитку. Так само як і пізня поява зубів не говорить про те, що з дитиною щось не в порядку.

Як ростуть зуби у детей

Перед тим як з’явиться перший або черговий зуб, у дитини починається сильне слиновиділення, а ясна стають припухшими. Це основні симптоми прорізування молочних зубів. Капризи дитини, пов’язані з поганим самопочуттям і погіршенням здоров’я під час прорізування зубів зустрічаються досить часто. Дитина може не спати ночами, відмовлятися від їжі, часто плакати. Причина цього – біль і відчуття дискомфорту в яснах. В деяких випадках вони можуть бути досить сильними. Для полегшення болю застосовують спеціальні дитячі знеболюючі гелі. Крім того, дитині дають гумову игрушку-прорізувач, яку він гризтиме, усуваючи свербіж і неприємні відчуття в яснах. Підвищена температура, симптоми застуди або діарея в цей період – це наслідок послаблення імунітету дитини. Захисні сили організму знижуються в ті моменти, коли ростуть зуби у дітей, і вони захворюють легше і частіше, ніж в інший час. Тому батьки мають бути уважні і не упустити симптоми захворювань, що починаються, списуючи все на прорізувані зубів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: як ростуть зуби, як ростуть зуби у дітей, ріст зубів у дітей

Коментарі 1 коментар

  • Скажіть будь ласка, а чи може бути нежить у дитини наслідком прорізування зубок? І чи безпечні знеболювальні гелі для травлення, адже дитина зі слиною ковтає цей гель?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *