Прорізування перших зубів у немовлят: готуємося до їх появи

Прорізування перших зубів у немовлят – процес особливий, оскільки для кожної дитини цей процес протікає суто індивідуально. Можна навіть сказати, що кожна дитина “склала” свій особистий розклад по прорізуванню зубів. Проте порядок їх прорізування, як правило, однаковий і ніяк не міняється.

Норма прорізування молочних зубів у малюків
У кожного зуба є свій час, а значить і своя черга прорізання. Нижче вказана послідовність їх появи.

 1. Нижні різці з’являються в 6-9 місяців;
 2. Верхні різці з’являються в 7-10 місяців;
 3. Верхні бічні і нижні бічні різці з’являються в 9-12 місяців.

Дуже в окремих випадках немовля народжується вже з одним зубом і, навпаки, немовля явно відстає від заданого графіку по прорізуванню зубів, і зуб у такому разі прорізується тільки до першого року життя. Буває і так, що зростання першого різця починається в 3 місяці. Проте варто пам’ятати, що не те, ні інше, ні раннє прорізування зубів не є ознаками патології. До того ж порядок появи молочних зубів при будь-якому розкладі, не міняється.

Як вже згадувалося вище, процес цей особливий і тому – індивідуальний. Одні діти переносять його дуже тяжко разом зі своїми батьками, інші – більш легко і майже не відчувають болю. Що тут скажеш? Батькам у такому разі пощастило більше. Окрім болю і інших неприємних відчуттів є і інші ознаки того, що процес прорізування зубів вже почався.

Симптоми і ознаки прорізування зубів
При появі перших молочних зубів, у дитини в організмі відбуваються незначні зміни, що, природно позначається на його поведінці. Реакція і поведінка дитини в цьому випадку і є тією самою ознакою того, що процес вже розпочатий. Симптоми прорізування зубів можуть бути наступними:

 1. Запалення і почервоніння ясен;
 2. Підвищення температури (до 38 градусів);
 3. Зниження апетиту;
 4. Відмова від грудей або пляшки;
 5. Почервоніння обличчя;
 6. Дратівливість і плаксивість;
 7. Поганий сон вночі і впродовж дня;
 8. Поява ознак застуди (кашель, нежить);
 9. Прагнення все спробувати на смак, прицмокування;
 10. Запор/Діарея.

Звичайно, усі ці перераховані симптоми не обов’язково мають бути у вашого чада. Протікання цього процесу індивідуальне саме по собі. Проте наявність декількох або навіть усіх ознак в поведінці вашого малюка, просигналить вам про те, що молочні зуби вже почали прорізуватися назовні.

Як полегшити біль своєму малюкові?
Щоб полегшити хворобливий стан свого малюка, є немало дієвих способів. І перш, ніж використати дорогі гелі або мазі, спробуйте їх. Не забувайте, що найкращі і найдієвіші ліки для дитини – це любов, ласка і терпіння батьків. Передусім, хочеться застерегти батьків прикладати грудничку кубики льоду. Таким чином, ви ризикуєте обморозити малюкові ясна або нанести рану. Якщо ви хочете заспокоїти його запалені ясна і зняти свербіж, злегка охолодіть спеціальні м’які зубні кільця в холодильнику і давайте їх жувати малюкові. Придбайте два такі колечка, щоб завжди було під рукою запасне охолоджене кільце.
Серед лікарських препаратів вам допоможе корінь алтеї або відвар ромашки. Що стосується медикаментозного лікування, то в цьому випадку їх повинен призначати тільки дитячий педіатр, щоб не зашкодити дитячому організму.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: мазь для прорізування зубів, прорізування зубів у немовлят, перші зуби у немовлят

Коментарі 1 коментар

 • Мій малюк відмовлявся від гумових кілець, він намагався погризти згин мого пальця. А допоміг нам позбутися болю під час прорізування німецький гомеопатичний препарат “Дентокінд”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *