Чи можна лікувати зуби вагітним: відповіді на питання


Чи можна лікувати зуби вагітним? Це питання часто хвилює майбутніх мам, особливо, якщо у них є проблеми в цій області. Стоматологи відповідають на це питання позитивно. Зуби лікувати можна і треба, але з дотриманням певних правил і знанням нюансів.

Руйнування зубів у вагітних

Існує думка, що в період вагітності зуби у жінок руйнуються тому, що увесь споживаний кальцій потрапляє в організм зростаючого плоду. І що неможливо пережити вагітність без збитку для зубів і навіть їх втрати. Зуби в цей час, дійсно, можуть руйнуватися активніше, ніж в інші періоди, але причина цього – зовсім не нестача кальцію в емалі зубів вагітної жінки. Навпаки, дослідження показують, що рівень кальцію в зубах жінки під час виношування дитини залишається стабільним. Увесь кальцій, необхідний для розвитку малюка всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Чому ж відбувається руйнування зубів у вагітних?

Розглянемо основні причини:

Порушення гігієни порожнини рота. Жінки можуть приділяти зубам менше уваги, зосередившись на інших турботах. Під час вагітності жінки починають частіше перекушувати між їдою і забувають чистити після цього зуби. Чищення зубів після вживання їжі має бути проведене впродовж п’яти хвилин.

Зміна складу їжі: жінки починають вживати велику кількість кислих і вуглеводних продуктів, що порушує кислотне середовище ротової порожнини. У жінок в цей період може бути токсикоз, що викликає нудоту і блювоту. При цьому зубна емаль може руйнуватися соляною кислотою, що міститься у блювотних масах. Для відвертання таких руйнувань треба полоскати рот харчовою содою, розбавленою в склянці води, а чистити зубною пастою не відразу, а через 30 хвилин.

Якісний склад слини в період виношування плоду може мінятися. Її захисні властивості можуть зменшитися, а консистенція – стати більш в’язкою. Оскільки слина захищає зуби менше, ніж зазвичай, гігієна порожнини рота має бути посилена додатковими засобами: гелями, обполіскувачами, зубними нитками.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: чому вагітним треба лікувати зуби, Чому під час вагітності у жінок можуть руйнуватися зуби?, дентол для вагітної

Коментарі 1 коментар

  • Я лікувала зуби, коли була вагітна. Навіть місцеву анастезію робили та рентген. Нічого страшного! Під час вагітності у багатьох виникають проблеми з зубами. Кваліфікований лікар завжди зробить все якісно і без шкоди для дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *