Кровоточивість ясен при вагітності: впоратися можна і треба


Очікування малюка – особливий час в житті жінки. Дуже хочеться, щоб передчуття щасливого материнства не було отруєне хворобами і неприємними обмеженнями, пов’язаними зі змінами стану здоров’я. А тим часом деякі системи і органи реагують на вагітність хворобливо і вимагають спеціальної турботи. У їх числі – порожнина рота, зуби і ясна. Запалення і кровоточивість ясен при вагітності турбують кожну четверту жінку, але це зовсім не означає, що їх не можна уникнути або хоч би пом’якшити.

Причини захворювань ясен у вагітних

Біль і кровоточивість ясен може спостерігатися у всіх людей. До неї призводить недостатня гігієна ротової порожнини: м’який зубний наліт не усувається вчасно, в нім накопичуються і розмножуються бактерії, діяльність яких дратівливо впливає на м’які тканини. В результаті розвивається гінгівіт, тобто запалення ясен.Під час вагітності включаються ще декілька чинників. Перший з них – гормональна перебудова, внаслідок чого тканина ясен слабшає і розм’якшується. Другий – мінералізація скелета і зубів плоду, яка доводиться на середину терміну вагітності і буквально витягає з організму матері солі фосфору, кальцію і др.

Симптоми захворювання

В першу чергу гінгівіт вражає ясна навколо передніх зубів, особливо уздовж кромки, прилеглої до зубів. Десна набрякає, набуває вираженого червонястого кольору, дратується, починає кровоточити і хворобливо реагувати спочатку на сильне жувальне навантаження, потім і на м’якше, а при запущеному запальному процесі біль відчувається навіть в стані спокою.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: запалення ясен під час вагітності, запалення ясен при вагітності, кровоточивість ясен під час вагітності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *