Чому зуб реагує на холодне і гаряче і що робити при підвищеній чутливості зубів?

Що може бути гірше зубного болю? Якщо біль виник не в один день, і не залишає вас в спокої, то тут все зрозуміло — потрібно йти до стоматолога і лікувати. А ось що робити, якщо зуб то починає боліти, то перестає, реагуючи на холодне або гаряче? Буває, що спочатку біль виникає при прийомі гарячої їжі, а через деякий час і при прийомі холодної. Така поведінка ваших зубів найчастіше свідчить про інфекцію, а це означає, що вас чекає лікування зубного каналу.

Чому зуб реагує на холодне
На холодне зуб найчастіше реагує в трьох випадках:

  1. Пломба;
  2. Дентинна чутливість;
  3. Ушкодження емалі.

Пломба може стати причиною зубного болю у тому випадку, якщо вона була встановлена кілька днів тому. Це досить часте явище, яке повинне пройти через декілька днів. Біль в цьому випадку викликаний запаленням пульпи.
Але якщо запломбований зуб починає реагувати на холодне через два-три тижні після лікування, то це досить тривожна ознака того, що перше лікування не досягло своєї мети, і вам треба буде знову відвідати стоматолога.
Дентинна чутливість виникає, якщо сталося оголення дентину. Зазвичай за лінією ясен дентин покритий емаллю. По своїй структурі дентин складається з трубочок, усередині кожної з яких знаходиться нервове волокно, яке виходить з пульпи. Оголений дентин дуже чутливий і може реагувати не лише на холодну їжу, але і на холодне повітря.

Ушкодження емалі дуже часто стає причиною підвищеної чутливості зубів. Саме часткове ушкодження емалі є найчастішою причиною усіх больових відчуттів в зубах. В якості методу боротьби з ушкодженням емалі можна скористатися будь-якою якісною зубною пастою для чутливих зубів. Важливим моментом розпізнавання ушкодження емалі є тривалість болів. Якщо біль триває більш ніж декілька секунд, то у вас не пошкодження емалі, а пульпіт і лікувати його можна тільки у стоматолога.

З чим може бути пов’язана реакція на гаряче
Симптом оголеного нерва найчастіше стає причиною реакції зубів на гаряче. Нервова тканина знаходиться в самому центрі зуба, саме вона реагує на гаряче, тобто біль свідчитиме про оголення нерва або часткове відмирання зуба. Мертвий зуб не виконує сенсорну функцію і не отримує повноцінного живлення. Через розкладання тканини зуба виробляється метан, який розширюється усередині зуба у разі, коли на нього потрапляє гаряче і починає давити на головний нерв, що сполучає усі зуби. З такою проблемою варто обов’язково звернутися до стоматолога.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: зуб реагує на холодне, зуб реагує на гаряче, зуби реагують на холодне

Коментарі 1 коментар

  • Скажіть, будь ласка, чи може причиною чутливості зубів бути захворювання ясен. Наприклад, пародонтоз або зубний камінь, який оголює шийку зуба? Чи є які-небудь рекомендації з цього приводу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *