Неправильний прикус у дитини: причини і методи корекції

Багато батьків починають хвилюватися, якщо помічають неправильний прикус у дитини. І їх хвилювання цілком обґрунтоване, адже нерівні зуби  не лише неестетично виглядають, це ще і відгукнеться багатьма проблемами, пов’язаними із здоров’ям. У батьків малюків виникає безліч питань: коли звертатися до ортодонта, в якому віці починати лікування, чому виникає викривлення зубів і прикусу і як цього можна уникнути, яким чином здійснюється корекція прикусу. Усі ці питання розберемо детально.

Чим небезпечний неправильний прикус

Багато батьків малюків з неправильним прикусом самі мають нерівні зуби і тому добре розуміють, що це може стати причиною багатьох психологічних проблем і травм, особливо в підлітковому віці. Ортодонтія – наука молода, два-три десятки років назад мало хто займався виправленням прикусу. Та і самі люди не були такі заклопотані красою своїх зубів. Зараз естетичні вимоги до зовнішньої привабливості зросли, і батьки хочуть, щоб діти почували себе комфортно в нових умовах. Необхідно відмітити, що краса – це тільки один аспект проблеми. Неправильний прикус може мати і інші неприємні наслідки: утруднення догляду за зубами, якщо вони розташовані занадто близько або навіть перекривають один одного. Це може привести до активного розвитку карієсу і інших захворювань. При неправильному прикусі важче пережовувати їжу. Стирання зубів зростає. Унаслідок того, що зуби розташовані фізіологічно неправильно, зростає навантаження на суглоби щелепи. Це може привести до суглобових проблем і порушень. Підвищене навантаження доводиться і на пародонт, що веде до розвитку пародонтита. Лікування зубів, які розташовані скупчено, може бути ускладнено, оскільки до деяких поверхонь важко або взагалі неможливо добратися.

Що означає неправильний прикус

Вивченням неправильного прикусу і його виправленням займається оротодонтія, чия назва так і перекладається “рівні зуби”. Прикус – це вид зімкнення зубів. Він вважається основним параметром правильного або неправильного розвитку системи зубів і щелеп. Правильним вважається прикус, коли верхні зуби несильно перекривають нижні, приблизно на третину. Лікарі-ортодонти, для визначення правильності прикусу і міри його відхилення від норми використовують систему метричних методів.

Зовнішні прояви неправильного прикусу:

  1. Верхні зуби значно виступають вперед тому що верхня щелепа росте швидше за нижню. Глибоким називають прикус, при якому верхні зуби закривають нижні більше, ніж на половину від їх розміру. В деяких випадках верхні зуби досягають нижньої щелепи, а нижні – верхньої.
  2. Нижня щелепа висунена вперед.
  3. Зуби, частково або повністю, не змикаються, коли рот закритий.
  4. Зуби розташовані не прямо, а повернені відносно своєї осі.
  5. Занадто великі проміжки між зубами.
  6. Ряд зубів нерівний, одні розташовані попереду, інші ззаду.
  7. Відсутні якісь зуби.
  8. Є ” зайві” зуби.
Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: що робити якщо нерівні зуби, 4 роки неправильний прикус, неправильний прикус у 4 роки

Коментарі 2 коментарі

  • Нам 4-ри роки і ми вже не раз були у стоматолога, деякі з них говорять про неправильний прикус у дитини. І тільки тепер я зрозуміла що вони мали на увазі. Цікаво зі скількох років потрібно виправляти прикус, а то нам поки нічого з цього приводу не говорять.

  • Звертайтесь до спеціаліста тільки тоді,коли у дитини щелепа буде повністю сформована,а зараз вам нічого не потрібно робити,тим більше дитині тільки 4роки,зверніться до ортодонта через 12-14років якщо ця проблема вас ще буде турбувати,бо у такомуу віці зуби ще самі можуть виправитись..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *