Оголяються зуби: чому це сталося зі мною і як поступити?

Зуб людини складається з трьох частин: корінь, коронка і шийка. Найвідчутнішим місцем і до того ж проблематичним для проведення лікувальних дій є корінь зуба. Це обумовлено специфікою анатомічної будови і складністю доступу до нього. Одній з самих животрепетних проблем в стоматології на даний момент вважається оголення зуба (а точніше, його кореня).
Давайте визначимо головні причини появи больових відчуттів в області кореня зуба. Причиною сильного болю може стати кіста, що утворилася, в корені. Іншою причиною виступає оголення коренів. Ця ознака є причиною для занепокоєння, оскільки часто виступає симптомом проблем з яснами.

Чому виникає і як лікується оголення зубів?
Основне завдання – визначити причину виникнення цього явища. Як правило, нею є поява зубних каменів. При цьому болі зазвичай зникають після видалення каменів за допомогою стоматологічного втручання. Причому дана операція успішніше проходить у людей віком до 35-40 років. Аналогічні дії у людей за 40 років призупиняють патогенний процес, проте часто не відновлюють самі ясна.
У тому випадку, якщо оголення зубів супроводжується ще і розхитуванням (через атрофію тканин ясен), то знадобиться бюгельний протез для попередження випадання зубів.

Причиною оголення іноді є травматична дія пародонтита на ясна. Це явище зазвичай спостерігається при невірній інтенсивності чищення зубів, коли зміщення ясен викликає оголення кореня. Чищення є основним правилам догляду за зубами і порожниною рота, а також своєчасне проведення лікування пародонтита сприяють ліквідації больових відчуттів, викликаних оголенням коренів.
Ознакою пародонтозу може бути поєднання ретракції ясен (коли ясна зрушуються з поверхні зуба) з оголенням коренів. В цьому випадку необхідно терміново звертатися в стоматологію, де досвідчені пародонтологи і ортодонти доб’ються позитивної динаміки в лікуванні пацієнта.
Терапевтичними методами лікування є передусім усунення навислих країв пломби, пломбування зубів, ліквідація відкладень на зубах, часткове шліфування. До хірургічних же методів відносять клаптеву хірургію ясен, пластику і видалення зуба (але це в крайніх випадках).

А може обійтися без візиту до стоматолога?
При виявленні оголення зубів можна спробувати пополоскати рот розчином солі. Можна взагалі чистити зуби не пастою, а морською сіллю. Спершу можна робити це пальцем, а з часом, коли ясна зміцняться, узяти щітку. Сіль зміцнює тканини ясен, причому, дуже ефективно.
Відновити функції здорових коренів, а не тільки усунути больові відчуття, дозволяє лише виявлення і ліквідація справжніх причин оголення зубів. Тому запорукою успіху буде вчасне звертання в клініку, де надають професійну допомогу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Оголення кореня зуба, оголені корені зубів, оголення ясен

Коментарі 1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *