Як лікувати стоматит у дитини: ради і рекомендації

Стоматит – дуже неприємне інфекційне захворювання, що вражає слизову оболонку ротової порожнини. Він доставляє масу дискомфорту і больових відчуттів. Стоматит зустрічається як у дорослих, так і у дітей, у тому числі і у грудничків. Багато в чому лікування залежить, на який вид стоматиту хвора дитина.

Вид стоматиту

Основних, найпоширеніших серед дітей, видів стоматиту існує три:

 1. Герпетичний стоматит в гострій формі.
 2. Хронічний герпетичний стоматит.
 3. Афтозний стоматит.

Інші форми зустрічаються рідше.

Серед них :

 1. Ерозивний стоматит.
 2. Кандидозний стоматит.
 3. Бактерійний стоматит.
 4. Токсико-алергічний стоматит.
 5. Виразковий стоматит.

Різні види стоматиту викликані різними причинами і, відповідно, їх лікування відрізнятиметься. Тому дуже важлива правильна постановка діагнозу. Необхідно визначити, що викликало появу стоматиту: вірус герпесу, патогенні бактерії ротової порожнини, алергічна реакція чи проблеми з імунітетом дитини.

Герпетичний стоматит. Гострий стоматит цього різновиду може з’являтися у дітей від шести місяців до трьох років, коли дитина уперше в житті інфікується вірусом герпесу. До шести місяців малюка захищають власні антитіла. Цей вірус – один з найпоширеніших і носіями його є практично усі дорослі. Від них він і потрапляє до дитини: при поцілунках, облизуванні соски або ложечки і тому подібними способами.

Симптоми гострого герпетичного стоматита. Приблизно у 90% малюків симптоми протікання первинного зараження вірусом герпесу не виражені. Але у деяких цей процес все ж протікає гостро. У дитини може бути:

 1. Висока температура, причому вона найчастіше наростає. У перші дні вона може бути 37-38 градусів, в подальшому може піднятися до 40.
 2. Головний біль.
 3. Біль в усьому тілі через інтоксикацію.
 4. Загальна слабкість.
 5. Погіршення здоров’я і млявість.
 6. Збільшення лімфовузлів, особливо підщелепних.

Ці симптоми зазвичай тривають від 10 днів до двох місяців. У порожнині рота спостерігається наступна картина: слизова оболонка набула яскраво-червоного кольору і стає набряклою. На губах, щоках, язиці або піднебінні (іноді в усіх цих місцях відразу) з’являються групи дрібних білих бульбашок. Через два-три дні вони лопаються і з’являються ерозії червоного кольору. Ерозії покриваються білим або жовтим нальотом. Іноді червоніє і край ясен у безпосередній близькості від зубів. Можуть з’явитися висипання на губах і на шкірі поряд з губами.

Як лікувати стоматит у дитини 1 року – 3 років, уперше інфікованого вірусом герпесу, ми розглянемо нижче, а доки звернемося до хронічної форми, яка може зустрічатися у дітей більше старшого віку.

Хронічний герпетичний стоматит. Після первинного інфікування вірус залишається з людиною на все життя. Він може ніяк не проявлятися, якщо імунітет дитини сильний. Рецидиви герпетичного стоматиту зазвичай виникають в обставинах, коли організм ослаблений з тих або інших причин. Це можуть бути:

 1. Переохолодження.
 2. Простуда.
 3. Гостра вірусна інфекція.
 4. Авітаміноз.
 5. Алергія.
 6. Будь-яка стресова ситуація.
 7. Лікування ліками, які знижують імунитет.
 8. Загострення хронічних ЛОР-захворювань
 9. Травмування слизової оболонки або губ
 10. Розмноження патогенних мікроорганізмів через карієс або гінгівіт
 11. Ротове дихання, що продукує сухість і тріщини
Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: стоматит у дітей, лікування стоматиту у дітей, стоматит у немовлят

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *