Методи ортодонтичного лікування – брекет-система, знімні пластини

Апаратура для корекції положення зубів існує двох типів – незнімна і знімна. Під час прорізування перших зубів можна застосовувати перед-ортодонтичний трейнер. Пружна капа з силікону коригує зуби в правильне положення при прорізуванні. Дитина застосовує трейнер 1 годину протягом дня і під час сну. Таким чином, можна мінімізувати майбутні наслідки дефекту зубного ряду. Ця методика використовується для дітей, не старше 8 років. Трейнер – це пластикова пластинка для корекції, призначена для верхньої або нижньої щелепи.

Знімні пластини
Знімна пластина виготовляється для кожного пацієнта індивідуально і добре фіксується на зубах пацієнта. Пластину можна зняти на час їжі або чищення зубів. Для випрямлення деформованих зубів в конструкції знімної пластини використовуються дротяні петлі, дужки і пружини. Якщо треба розширити щелепу, між пластинами встановлюється гвинт, який розширює конструкцію. Найчастіше знімні пластини використовуються для лікування дітей 7-12 років.
Брекети, що є незнімною конструкцією, закріплюються на зубах пацієнта на увесь період лікування.

Брекет-система, системи брекетів
Брекети – незнімні конструкції для корекції дефектів зубного ряду. Ця методика однаково ефективна і для дорослих, і для підлітків. Прототип системи брекетів був розроблений Едвардом Енглем, майже сотню років назад.
З англійської мови bracket переводиться як “скоба”. Сам по собі брекет – дуже складна конструкція, що вимагає високої точності і ювелірної майстерності для виготовлення. Для розробки цієї системи в середині минулого століття були зібрані люди, що мають з народження бездоганну форму зубів. Вимірявши форму, кут і в якому напрямі розташований кожен із зубів, і створили брекети, що широко використовуються лікарями-ортодонтами у сучасному світі. За допомогою спеціального клею брекет закріплюється на зубі і задає йому напрям корекції. Для виправлення використовується механічний тиск на зуби, що передається від дуги і що створює постійний тиск на неправильно розташований зуб. Виключно незнімні конструкції в змозі змінити напрям зуба – вимагається скоректувати напрям зуба, фактично це виходить поворот по осі. Чому ж така ефективна методика лікування так довго поширюється по всьому світу (тільки на сьогодні системи брекетів отримали широке поширення), а в Україні все ще розвивається? Все просто – системи брекетів далеко не дешевий спосіб корекції.

Матеріали для брекет-систем
Високі вимоги до матеріалів, що застосовуються в системах брекетів, а також до їх механічної обробки – ось в чому причина високої ціни цього методу лікування. Для дротяної частини системи використовуються сплави нікелю з титаном. Виходить дуже еластичний дріт, що до того ж має таку характеристику, як “пам’ять форми”. Висока еластичність призводить до того, що цей дріт можна скільки надумається зав’язувати, гнути, скручувати, але він все одно набуде початкової форми, як тільки на нього припиниться дія. А початкова форма якраз “запам’ятовується” дротом. Його можна закрутити в яку завгодно конструкцію, але як тільки настане задана температура, наприклад 36,6 градусів за Цельсієм, дріт “згадає” початкову форму і повернеться до заданих контурів. Початкова форма – це той самий ідеальний ряд зубів. Самі ж брекети найчастіше виготовляються з медичної нержавіючої сталі.
Звичайно ж, брекет-системи виготовляються не лише з нержавіючої сталі. Є із золота, з титану без домішок, пластика, кераміки, цілісного сапфіра, скловолокна, композиту. Із золота для людей з сильною алергією. Особливо ефективне використання спеціальних безлігатурних, саморегулювальних зарубіжних брекетів від американської фірми GAC: набагато простіше стає виконувати гігієнічні процедури, до того ж значно швидше протікає лікування. Брекети, на основі монокристала сапфіра, повністю прозорі, і побачити їх на зубах складно. Це рішення розроблене спеціально для людей, що бажають вилікуватися як можна непомітніше.

Уся стоматологічна галузь розвивається, і ортодонтія не є виключенням. Постійно з’являються нові рішення старих проблем, підхід стає більш комплексним. У ортодонтію входять, окрім вузьких дисциплін, що стосуються виправлення зубів, ще безліч наук – фізика, хімія, опір матеріалів, теоретична механіка, математика, металознавство. І ще соціологія, психологія. У ортодонтичній сфері постійно починається розробка нових біметалічних сплавів – титан з молібденом, ніобій з титаном, титан з міддю. Навіщо шукати, якщо вже існує перевірена часом методика? Бувають проблеми під час монтажу деталей, зварювання і пайки. Наприклад, сплав титану з молібденом зібрав в собі властивості нікелід-титану і сталі.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: дитячі пластіни силіконові, зубна пластина з гвинтом, львів симонека пластинка

Коментарі 1 коментар

  • Ходив лікуватися в 4ту стоматологічну поліклініку, по вул. Симоненка 6а. Порекомендували звернутися до ортодонта Васильців Максима. Лікування почалося з пластинки, потім носив берекети. Офігітєльний результат, порівняно з тим що в мене був. Вже хоть не стидно сміятися, а то був якийсь страшно кривозубий. Класний чувак, своє діло добре знає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *