Тренуємо зуби. Трейнери – відгуки, де купити, ціни

Чомусь більшість людей вважають причиною неправильної форми зубів спадковість. Насправді в 70% це результат занадто сильного тиску м’язів щелепи. До неправильної форми зубів можуть привести наступні звички дитини: класти палець в рот, дихати ротом, закушувати щоку або губу. Ці звички найчастіше і є причиною неправильної форми зубів, що деформуються під час прорізання.

Класичні методики лікування полягають в застосуванні знімних пластинів, які дитина повинна носити не знімаючи. Але це складне завдання, дитині неприємно і незвично. Частенько стоматологи радять почекати, поки не випадуть молочні зуби і лікувати за допомогою брекетів. Відразу ж виникає проблема – до того моменту, як нормальні зуби змінять молочні, прикус вже сформований. А вилікувати усі порушення значно складніше, може потрібно видалити деякі зуби і навіть може знадобитися хірургічна операція.

Усього цього можна уникнути, якщо тренувати зуби з самого дитинства: преортодоничні трейнери створені спеціально для корекції прикусу практично з пелюшок – в 5 років їх вже можна використати. Виправлення прикусу відбувається просто і без болю. Механізм дії апаратів полягає в корекції порушень формування зубів. Трейнер дозволяє уникнути порушень і одно з найяскравіших властивостей трейнера – він закріплює отриманий результат. М’язи, що впливають на щелепи “звикають” правильно працювати, що в майбутньому виключає порушення прикусу. Трейнер виготовлений із спеціального силікону, м’якого і еластичного. З його допомога нешкідливо знімається надмірний м’язовий тиск, що викликає деформацію щелепи, отже, і зубів. Трейнер дуже зручно застосовувати, дитині досить носити його годину вдень і під час сну вночі. В результаті виходить плавна зміна прикусу дитини, зуби стають рівними і навіть змінюються риси обличчя (у хорошу сторону). Та і найчастіше відпадає необхідність в майбутньому виправляти прикус за допомогою брекетів.

Показання для застосування трейнера:
– Відкритий прикус фронтального відділу
– Глибокий прикус, перший клас Енгля, а також скупченість зубів.
– Дитячі звички, такі як неправильне ковтання, проблеми з вимовою, смоктання пальців.
– Скупчений зубний ряд фронтального відділу на нижній щелепі
– Другий клас Енгля, а також перший і другий підкласи
– Третій клас Енгля в слабо вираженій формі
– Неправильно розташована нижня щелепа

Застосовувати преортодонтичний трейнер не можна у випадках:
– Третій клас Енгеля у вираженій формі
– Постійно закладений ніс
– Проблеми психологічного характеру
– Перехресний прикус на бічних ділянках щелепи
– Методика застосування ортодонтичного трейнера розраховується з урахуванням його мінімального використання – одну годину впродовж дня і під час сну.

У класичному виправленні прикусу використовуються брекети і пластинки, тобто ортодонтична апаратура. Корекція відбувається за рахунок механічного тиску, що робиться на зуби. Ортодонтичний трейнер працює по іншому принципу – в першу чергу його дія спрямована на зняття напруги і надмірного тиску, що робиться на зуби і щелепи. З його допомогою виправляються шкідливі звички, які у більшості випадків і є причина порушень прикусу і зміни положення зубів.

Трейнер допомагає правильно сформувати зубний ряд, стимулювати розвиток усіх відділів щелепи. М’язи “звикають” до правильного розташування, а це вже запорука стійкого результату, класичні ж методи виправлення прикусу такої гарантії не дають. Важливий і психологічний аспект ортодонтичного трейнера – психіка дитини не травмується, трейнер використовується одну годину впродовж дня і вночі, тоді як пластинки і брекети вимагають постійного носіння, тут вже з’являються фізичні і психологічні проблеми. Ще один важливий нюанс – вилікувати зуби дитини, використовуючи трейнер набагато простіше, крім того це абсолютно безболісно.

Оптимально буде починати лікувати зуби дитині вже при виникненні дрібних порушень у формуванні зубів (у період з 5 до 8 років).

Ефективність лікування в ранньому віці висока, відновлення прикусу відбувається в 90 відсотках випадків. Якщо використати ортодонтичний трейнер дотримуючись графіку в рекомендований стоматологом проміжок часу, то 70 відсоткам дітей в майбутньому не доведеться виправляти прикус застосуванням дорогих брекетів.

Набагато дешевше вилікувати зуби заздалегідь, чим в майбутньому виправляти прикус брекетами, для яких необхідно зняти зліпки зубів, виготовити систему в лабораторії і прилаштувати. Ви заощадите в 6 разів більше грошей, купивши трейнер. Вони розраховуються за допомогою комп’ютерного моделювання і мають стандартний розмір. Єдине, що може знадобитися – укоротити трейнер по довжині щелепи підрізавши його кінці.

Ефективність лікування за допомогою трейнера сильно залежить від настрою вашої дитини. Треба як можна більш повно пояснити, як його потрібно застосовувати. Поясніть дитині, що не можна гнути або жувати трейнер заради розваги, не можна говорить, поки трейнер лежить у роті. Добре запам’ятаєте: коли дитина носить трейнер вдень, у нього не повинно бути активного зайняття. Нехай робить уроки, дивиться телевізор, читає книгу і так далі. Якщо у вашої дитини був помічений бруксизм (скреготіння зубами під час сну), краще відразу купити твердіший трейнер.

Трейнер також можна використати разом з різними ортодонтичними апаратами, як приклад можна привести систему брекетів. Існує спеціальний трейнер для брекетів, призначений для посилення ефекту від незнімних систем брекетів. Так ви захистите м’які тканини ротової порожнини від можливих ушкоджень і одночасно виправите міофункціональні звички дитини, а також скоректуєте порушення прикусу різної тяжкості. Як тільки брекети будуть зняті, стоматолог може порадити продовжити лікування за допомогою ретенційного трейнера для закріплення досягнутих результатів корекції.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: денталіт ціна, трейнери для зубів відгуки, ортодонтична праща для дітей купити у львові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *