Вініри – це естетичне облицювання зубів

Вініри – це накладки на зуби або облицювання зубів. Вініри використовуються з естетичними цілями, вони покращують зовнішній вигляд видимого зубного ряду. Тому найчастіше вони застосовуються на лінії посмішки, куди входять десять верхніх і вісім нижніх зубів. За допомогою вініра можна скоректувати форму і колір зуба або групи зубів.

Вініри на зуби – що це таке?

Вініри – це пластинки завтовшки від 0,5 до 0,7 мм, які приклеюються до зуба. На відміну від масивніших коронок, вінір покриває не увесь зуб, а одну або дві з його поверхонь. Застосовуються накладки на зуби в тих випадках, коли власні зуби мають естетичні недоліки: відколювання, негарну форму, жовтий відтінок, а реставрація і відбілювання не дають потрібного результату. Вініри виготовляються або з кераміки, або композитних пломбувальних матеріалів. Перший метод виготовлення сучасніший і надійніший.

Протипоказання для встановлення вінірів

Багатьох пацієнтів, що бажають придбати голівудську посмішку, хвилює питання: вініри – це шкідливо? При нормальному стані зубів і відсутності захворювань порожнини рота особливої шкоди вініри заподіяти не можуть. Хоча, слід сказати, навіть стоматологи не мають із цього приводу єдиної думки і рішення треба приймати індивідуально. Але, у разі, якщо після закінчення терміну служби вініра пацієнт не захоче замінювати його новим, йому доведеться відновлювати зубну емаль. Тому що частина емалі сточується при підготовці зуба до установки вініра. В деяких випадках встановлювати вініри не рекомендується.

Перерахуємо основні з них:

  1. Нездорові зуби (уражені карієсом, пародонтитом і іншими захворюваннями). Спочатку зуби треба вилікувати.
  2. Ослаблені зуби. Якщо зуб вилікуваний, але велика частина його тканин зруйнована або на зубі стоїть велика пломба. У цих випадках краще використати коронки.
  3. Зуби з недостатнім емалевим покриттям. Якщо емаль зуба з якихось причин частково втрачена, то вінір неможливо буде надійно закріпити.
  4. За наявності бруксизму (звички дуже сильно стискати зубами).
  5. Неправильний прикус, зокрема, прямий або зворотний.
  6. Патологічне стирання зубів.
  7. Екстремальний спосіб життя (висока вірогідність травм).
  8. Сильне руйнування або пломба на внутрішній поверхні зуба.

У більшості з цих випадків вінір краще замінити коронкою. Якщо планувалася установка вінірів на цілий ряд зубів, а якісь з них мають протипоказання, то можна поєднувати коронки і вініри. Якщо виготовити вініри і коронки з однакового матеріалу, між ними не буде ніякої візуальної різниці.

Вигляд вінірів

Керамічні вініри роблять в зубо-технічній лабораторії, на відміну від другого різновиду вінірів, зі світлополімерних матеріалів. Ці вініри робить лікар-стоматолог прямо на зубі пацієнта.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: вініри, вініри ціна львів, вініри це

Коментарі 2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *