Чому може боліти зуб під пломбою і що з цим робити?

Вилікувавши зуб, рекомендують оглядати порожнину рота на наявність припухлостей і почервонінь. Частенько, після пломбування зуба можуть з’являтися болісні відчуття. Найчастіше біль відчувається в перші години після лікування зуба. А ось, якщо біль з’являється після декількох тижнів, то вам прямий шлях до стоматолога. Отже, давайте розберемося — чому може боліти зуб під пломбою?

Рецидив карієсу
Причиною болю пломбованого зуба може бути карієс, що знову з’явився. У такій ситуації стоматолог наново лікує хворі ділянки зуба. Антисептичними розчинами проводять обробку каріозної порожнини, а потім накладають пломбу.

Пульпіт
Причиною виникнення болю може послужити і пульпіт — поширене захворювання, пов’язане із запаленням нерва. У такому разі роблять очищення каріозної порожнини, пошкоджену пульпу видаляють, а сам зубний канал пломбують.

Кіста
Біль під пломбою може з’явитися і у зв’язку з утворенням кісти. У такому випадку треба екстрене втручання. Зубний лікар надрізає ясна, щоб видалити кісту (методи видалення різноманітні, аж до застосування лазера).

Алергія
Одна з поширених причин зубного болю — алергічна реакція на сам матеріал пломби. У цій ситуації вихід один — використати пломбу, виготовлену з іншого матеріалу.

Що робити?
З причинами розібралися, а тепер поговоримо про те, як боротися з болем зуба.
У разі болю під пломбою найрозумнішим виходом буде відвідування стоматолога. Але не завжди є можливість звернутися відразу до фахівців і для таких випадків є декілька корисних порад:

  • якщо біль сильний — використайте знеболювальний препарат, а саму порожнину рота прополощіть розчином соди з йодом.
  • якщо джерело болю — тимчасова пломба, то можете її витягнути і дістати ліки із зубного каналу. Біль ослабне, але вам слід в найкоротші терміни звернутися до фахівця.
  • у будь-якому випадку підтримуйте чистоту порожнини рота, регулярно чистіть зуби, користуйтеся антисептичними полосканнями.

І пам’ятаєте: ні в якому разі не можна гріти хворий зуб! Прогрівання лише сприяють розвитку запальних процесів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: болить зуб під пломбою, болить зуб, що робити коли болить зуб під пломбою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *