Соска-пустушка і зуби дитини. Як смоктати та до якого віку

Чи усі батьки знають, коли треба відучувати дитину від соски, чи є від неї шкода і чи потрібна вона взагалі дитині?

Розглянемо спочатку, для чого взагалі дитині потрібна соска-пустушка.

Річ у тому, що основний рефлекс життєзабезпечення немовляти – це смоктальний. Левова частка цієї потреби задовольняється при грудному вигодовуванні малюка. Ось тільки часто зустрічаються випадки, коли діти продовжують відчувати потребу в смоктанні навіть після грудного вигодовування (тобто малюк дуже неспокійний). Для того, щоб дитина заспокоїлася, можна дати їй соску-пустушку на короткий час (пустушку треба обов’язково прокип’ятити!).

Якщо дитина з підвищеною збудливістю, соску можна дати перед сном. Проте, як тільки малюк засне, її треба акуратно прибрати.

Не варто часто давати дитині пустушку – наприклад, коли вам треба зробити свої справи, а дитина не хоче заспокоюватися. Пам’ятайте, що такими вчинками ви психологічно віддаляєтеся від дитини, до того ж нівечите її здоров’я.

Коли дитина постійно смокче пустушку в ранньому віці, це не приносить відчутної шкоди для її здоров’я. Єдиний негативний аспект – вона звикає до соски. У тому випадку, якщо ви продовжите давати дитині пустушку у віці від шести місяців (особливо це стосується моменту, коли прорізуються зуби малюка), в майбутньому можуть бути наступні негативні наслідки:

  1. Вірогідність порушення мови дитини
  2. Вірогідність уповільненого психічного розвитку
  3. Неправильний прикус
  4. Порушення дихання
  5. Можлива алергічна реакція на матеріал пустушки

Помітимо, що спеціальні ортодонтичні соски-пустушки менш шкідливі для дитини, проте, краще не перетворювати смоктання пустушки на повсякденну норму (розвивається шкідлива звичка).

Дуже важливий момент – як правильно підібрати соску-пустушку при штучному вигодовуванні малюка. У цій ситуації соска має бути короткою і пружною, також в ній має бути декілька отворів (треба для того, щоб їжа з пляшки стікала краплями, а не струменем). Відмітимо, що отвори в сосці мають бути невеликими, це треба для того, щоб при годуванні дитина сама докладала зусиль, таким чином, у нього формується правильний прикус. При годуванні тримаєте пляшку так, щоб вона не чинила тиску на щелепу дитини.

Ще один важливий момент, – в якому віці дитини треба відучувати від смоктання пустушки? Адже якщо затягнути з цим процесом, здоров’ю малюка буде завдана шкода.

Рекомендовано почати відучувати дитину від соски у віці п’яти-шести місяців, оскільки в цей період починається згасання смоктального рефлексу. Часто діти самі нагадують про це, починаючи випльовувати пустушку. Перед тим, як відучувати дитину від соски, поспілкуйтеся з дитячим психологом. Не можна застосовувати радикальні методи, як приклад можна привести змазування соски гірчицею. Так ви не лише завдасте шкоди здоров’ю малюка (виникне опік слизової ротової порожнини), але і зробите дитині психічну травму.

Не варто відтягувати процес відучування дитини від соски. Запам’ятайте: чим пізніше ви почнете це робити, тим більший стрес ви створите для дитини.

У тому випадку, якщо дитина продовжує смоктати соску після прорізування зубів, можуть виникнути проблеми з дихальними шляхами. Річ у тому, що дитина починає кусати соску і відриває її шматочки, які можуть потрапити в дихальні шляхи.

Таким чином, виходить наступне: після досягнення шестимісячного віку дитині небажано користуватися соскою, а якщо дитина старша за 1 рік, це вже шкідливо. Річ у тому, що смоктання пригнічує практично усі види діяльності, до якої відноситься і рухова активність.
Якщо дитина продовжує смоктати соску після того, як їй виповнився рік, це ізолює її від переважної більшості нових вражень, які її оточують. Вона значно пізніше почне говорити, в деяких випадках спостерігається уповільнений інтелектуальний розвиток.

Підсумки:

Застосовувати соску в період до 6 місяців дитини у більшості випадків потрібно, проте, краще не зловживати цим.

Смоктання соски в період після півроку дитини може завдати шкоди не лише здоров’ю вашої дитини, але і уповільнити її розвиток.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: до якого віку можна смоктати соску, чи шкідлива пустушка для дитини, соска для дитини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *