Чому потрібно лікувати молочні зуби?

Дитині в обов’язковому порядку треба лікувати молочні зуби! Все, що відбувається з молочними зубами може відбитися і на постійних. Корені молочних зубів широкі і між ними знаходиться майбутній постійний зуб. Якщо не лікувати карієс, цілком може розвинутися пульпіт (запалення пульпи – це осереддя усіх нервів зуба), а в майбутньому це загрожує періодонтитом (запаленням тканин пародонту – усі тканини, що оточують зуб). Так може загинути зуб, що ще не почав розвиватися. Пам’ятайте, що молочні зуби руйнуються значно швидше, ніж постійні. В окремих випадках цей процес може зайняти і два-три тижні.

Хвороби зубів створюють в порожнині рота постійний осередок інфекції. Та і якщо потрібно буде виправити дефекти прикусу, доведеться провести санацію всієї ротової порожнини, тобто вилікувати усі зуби.

Зуби дитини лікувати повинен виключно дитячий стоматолог, що має досвід роботи. Зубні машини дитячий стоматолог використовує украй обережно, застосовуючи м’які бори, як правило, алмазні. Усі хвороби емалі (поверхневий карієс, крейдяні плями і тому подібне) лікують дитині без використання зубних машин – застосовується спеціальна обробка зубів ліками Saforide, розділена на три етапи. Saforide також насичує зуби фтором.

Уважно стежте за здоров’ям молочних зубів вашої дитини. Особливо важливо це якщо: дитина часто застуджується, після важкої хвороби або якщо у неї є алергія. Карієс – це захворювання не лише зубів, його появі сприяє низький імунітет людини.

Молочні зуби не болять, там просто немає нервів
Це не так. Молочні зуби теж можуть боліти, просто у деяких дітей процес руйнування зубів протікає настільки швидко, що біль не устигає з’явитися. Якщо є біль в зубах – це добре і погано одночасно. Чому добре? Це сигнал до відвідування стоматолога.

Молочні зуби не мають коренів, тому і висмикнути їх можна без болю
У молочних зубів є корені. В деяких випадках дійсно можна просто видалити молочний зуб. Це пов’язано з етапами розвитку зубів. Починається формування молочних зубів ще під час вагітності. Те, як проходить період вагітності, сильно впливає на майбутній стан зубів дитини. Як правило, молочний прикус закінчує формуватися вже до трирічного віку. Зуб прорізується, коронка виходить з ясен – після цього в зубі продовжує накопичення солей і зростання самого кореня. Коли корінь повністю виріс, зуб знаходиться в стані фізіологічного спокою, який триває три роки. Після цього корінь зуба потоншується, розсмоктується, і дитина може самостійно його вийняти.

Але якщо зуби перенесли періодонтит, або пульпіт, їх розсмоктування відбувається дуже повільно. Ці зуби необхідно видаляти в стоматології, як правило, з використанням місцевих анестетиків. Вибирайте якісну клініку, що застосовує безпечні для організму дитини препарати. Сам процес анестезії проходить без болю – це забезпечують спеціальні препарати, такі як безголкові шприци або фруктові гечи, що накладаються на хворий зуб.

Якщо ви хочете зберегти вашій дитині здорові зуби, проводьте профілактичний огляд не менше чим 2 рази в рік. Якщо стоматолог радить приходити частіше – прислухайтесь до його поради. Здорові зуби і ясна вашої дитини вас радуватимуть, а лікар зробить необхідні для профілактики процедури.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: чи потрібно лікувати молочні зуби, чи треба лікувати молочні зуби, молочні зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *