Вибираємо знімні зубні протези: які краще?

Протезування – не лише дуже поширений, але і дуже древній спосіб лікування стоматологічних захворювань. Правда, упродовж багатьох віків штучні зуби могли дозволити собі тільки знатні і багаті люди, для більшості ж втрата зуба виявлялася безповоротною. Сьогодні практично кожна друга людина старше 35 років носить один з видів протезів. У необхідності такого лікування сумнівів не виникає, адже воно дозволяє відновити привабливий зовнішній вигляд, членороздільну мову і – найголовніше – жувальні функції, втрата яких викликає ряд серйозних захворювань. Набагато складніше правильно вибрати знімні зубні протези: які краще, зручніше в експлуатації, відповідають тим або іншим видам ушкодження зубного ряду.

Незнімні протези

Как правило, для більшості людей протезування розпочинається з незнімного різновиду протеза. Воно застосовується при незначних ушкодженнях зубного ряду: коли відсутній один або два зуба підряд. Це зубні коронки і так звані “мости”(мостовидні протези, що є декількома сполученими коронками). Сучасна ортодонтія віддає переваги таким матеріалам, як металеві сплави, кераміка і особливо металокераміка (ці коронки поєднують міцність металевої основи з естетичністю керамічного покриття, що візуально імітує природну поверхню власного зуба). Мости кріпляться на здорові зуби, які доводиться обточувати, щоб зменшити в розмірах – природно, це їх ушкоджує. Можна сказати, що незнімні протези досить надійні, зручні і зносостійкі, та все ж випадки їх застосування обмежені.

Показання до застосування знімних протезов

При відсутності великої кількості зубів, недостатній надійності (чи відсутності) зубів для кріплення мостів, небажано обточувати зуби для опори, виникають підстави для використання знімних зубних протезів. При порівнянні з постійними протезами стає очевидно, що знімні мають свої недоліки. Зокрема, вони вимагають ретельнішого гігієнічного догляду, у роті займають більше місця, а на звикання до них йде більше часу. Усі знімні протези мають схожий пристрій, складаються з базису, штучних зубів і кріплень. Але щоб підібрати зубний протез, треба врахувати декілька чинників: форму, конструктивні особливості і матеріал, з якого вони виготовлені.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: зубні протези, зубні протези львів, знімні зубні протези

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *