Які процедури із зубами можна робити під час вагітності, а які — ні?

Вагітність, звичайно, не хвороба, але ось гарантувати, що майбутня мама має здоров’я олімпійця ніхто, зрозуміло, не зможе. Ліки, які ми зазвичай п’ємо при застуді, або ще якій напасті, протипоказані вагітним у більшості випадків. Ну з цим все зрозуміло, сходив до терапевта і він виписав тобі безпечний рецепт, а ось як бути з лікуванням зубів? Те, що зуби вагітна взагалі повинна лікувати – це не обговорюється. І тому є вагомі причини:

Нерідко однією з ознак “цікавого” положення є підвищений апетит. Ось і споживає майбутня матуся ще більше вуглеводів, ніж в звичайні часи. Вуглеводи ж, як там не є, найулюбленіша їжа бактерій, яких в порожнині рота не менше 50 мільйонів! Злощасні бактерії обожнюють ситість і тепло і розмножуються в такому середовищі з вражаючою швидкістю. А якщо ви ще і ласун, бактерії просто щасливі! Жарти жартами, але ситуація загострюється і просто вимагає візиту до стоматолога.
Токсикоз першого триместра теж не покращує стан мікрофлори: підвищується рівень кислотності слини, а кисле середовище тільки посилює ситуацію з бактеріями.
І, нарешті, гінгівіт вагітних – такий малорадісний діагноз ставиться нерідко. Запалення ясен і рухливість зубів, як ви розумієте, особливого здоров’я їм не приносить.

Словом, вагітні жінки опиняються в зоні ризику: запустивши лікування можна залишитися без зубів після пологів! Каріозні зуби – улюблене місце дислокації шкідливих мікроорганізмів, що може привести до серйозних захворювань мами і малюка.

Анестезія: це небезпечно?
Не забувайте попереджати стоматолога про свою вагітність. При вибиранні засобів знеболення він керуватиметься цією обставиною. Є безпечні і ефективні анестетики: приміром, убистезин або ультракаїн.
Загальний наркоз, який нерідко просять застосувати ті пацієнти, які панічно бояться стоматологічного крісла, вагітним просто заборонений. В принципі, ця процедура небезпечна для будь-якої людини. Передбачити, як відреагує твій організм на загальний наркоз, проблематично. Тому лікувати зуби краще під місцевою анестезією.

Рентген: можна або ні?
До 20-го тижня вагітності про будь-яке рентген-дослідження вам варто забути. Наслідки випромінювання можуть бути плачевними для розвитку плоду. Після того, як вагітність перетнула екватор, рентген не заборонений. Але у будь-якому випадку, повідомити про вагітність лікареві варто: якщо немає рентген-установки, яка вже захищає і лікаря і пацієнта від випромінювання, вам буде запропонований спеціальний фартух, який закриє живіт.

Видалення зубів
Видаляти зуби під час вагітності можна, якщо зберегти пошкоджений зуб вже немає можливості. Проте краще це робити в другому триместрі. Втім, сам лікар підкаже вам, чи гостро ви потребуєте видалення зуба або є можливість трохи почекати. Нагадаємо: анестезія можлива, головне, не приховуйте факту своєї вагітності.

А що щодо вибілювання?
Процедура вибілювання не небезпечна для вагітної. Спочатку лікар зніме і видалить зубний наліт і зубні камені, після обробить зуби відбілювальною пастою або еліксиром. Ось тільки знімати наліт краще спеціальною пастою, а не ультразвуковим чищенням. Принаймні, утримаєтеся від неї в першому триместрі.

Протезування і імплантація
Протезування зубів під час вагітності в принципі можливе. Звичайно, розумніше буде зайнятися цим на стадії планування вагітності, але якщо такого не сталося, а стан зубів вимагає невідкладних заходів, протезування має місце бути.
Перша половина вагітності підходить для цих процедур краще, але пам’ятаєте, що рентген вам протипоказаний в першому триместрі. Якщо ж і після 20 тижнів ви себе добре почуваєте, не випробовуєте ніякого дискомфорту і готові до нешвидкого процесу протезування, це цілком можливо.

Імплантація є, мабуть, кращою альтернативою протезуванню, але період виношування дитини і подальший період лактації не кращий час для імплантації. Тому багато причин: особливий стан організму і гормональний фон (невідомо, як пройде приживання зубів), курс антибіотиків в післяопераційний період і так далі.
Як бачите, стоматологія і вагітність цілком уживаються разом, але ряд обмежень не можна залишати без уваги. Болить зуб і ви вагітні – йдемо до лікаря, не болять зуби і ви вагітні – йдемо на профілактичний огляд все одно.

Усім вагітним – до стоматолога!
І не забудьте відвідати стоматолога після пологів! Багато молодих матусь скаржаться на хиткість і крихкість зубів, ясна, що кровоточать. Не дивно, улюблена крихітка “скористалася” запасом кальцію вашого організму, можуть постраждати не лише зуби, але і волосся, нігті, кістки. Лікар призначить вам лікування і убереже від неприємних наслідків.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: лікування зубів при вагітності, лікування зубів під час вагітності, чи можна вагітним лікувати зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *