Переваги і недоліки бюгельних зубних протезів

Існують два основні різновиди зубних протезів: знімні і незнімні. Перші не мають постійної фіксації, їх можна і навіть треба знімати і виймати з рота для гігієнічної обробки. Незнімні протези міцно фіксуються і знаходяться на своєму місці увесь час носіння. Бюгельні зубні протези – один з найбільш популярних різновидів знімних протезів. Вони використовуються у випадках часткової нестачі зубів і мають ряд переваг.

Що таке бюгельні зубні протези

Німецьке слово “бюгель” означає “дуга”. Саме металева дуга, виготовлена із спеціального сплаву, є основним компонентом бюгельного протезу. Конструкції на основі дуги фізично міцніші і надійніші, чим їх лінійні аналоги.

Бюгельний зубний протез складається з:

  1. Металевого каркаса, або дуги, яка служить скелетом усієї конструкции.
  2. Базової основи, виготовленої з акрилових пластмас, на якій розташовуються штучні зуби.
  3. Фіксувальної системи, яка тримає протез на зубах.

Відмінності і переваги бюгельних протезів

В випадку, коли прийнято рішення про знімне протезування, встає питання: які протези вибрати: бюгельні, пластмасові (акрилові) або нейлонові. Розберемо, чим відрізняються бюгельні протези.

Розмір бюгельного протеза (його товщина і об’єм) значно нижчий, ніж у протезів з пластмаси. При установці на верхній щелепі, в районі передніх зубів знаходиться усього лише тонка дуга з металу, а не об’ємна пластмасова перемичка, яка заважає відчувати смак і виразно розмовляти. У разі протезування нижньої щелепи, за допомогою бюгельного протеза досягається наявність більшого простору для нормальних рухів язика, що важливо для дикції і пережовування їжі. Термін експлуатації бюгельного протеза досягає п’яти років, а це в два рази більше, ніж у інших знімних протезів. Кісткова тканина і тканина ясен в місцях зіткнення з протезом атрофуються менше. Атрофія тканин веде до погіршення фіксації і появи болів або неприємних відчуттів. Бюгельний протез відрізняється високою міцністю, адже в його основі – литий металевий каркас, на який приварений акриловий базис з міцно зафіксованими в нім штучними зубами.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: бюгельні протези, бюгельне протезування, бюгельні протези ціна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *