Молочні зуби – перші зуби у немовлят, дитини

Батьки завжди пам’ятатимуть, як у їх дитини почали різатися перші зуби. Як батько, так і мати беруть участь в цьому процесі, коли маленький чоловічок страждає від незвичних, а іноді і больових відчуттів. Для батьків природно турбуватися про свою дитину, які у неї будуть молочні зуби? Хороші або ні?

Перші зуби у немовлят (малюків) починають різатися в період з 6 до 8 місячного віку дитини. У класичному випадку зуби прорізуються таким чином. Першими на світло з’являються нижні різці в центрі щелепи. Наступними починають прорізуватися верхні різці, розташовані в центрі. Потім з’являються верхні бічні різці, що ростуть поряд з центральними. Після них з’являються аналогічні зуби на нижній щелепі. У більшості випадків у малюка до року з’являється 8 зубів, хоча невелика різниця (більше або менше) не критична і ніяких наслідків за собою не несе.

Малюк росте, і за наступні три місяці у нього уперше з’являться корінні зуби і на нижній, і на верхній щелепі. Коли дитина стає старше за півтора роки, починають з’являтися ікла. До трирічного віку у нього з’являються другі корінні зуби. Термін, за який у малюка прорізуються усі зуби, може розрізнятися. Уповільнити прорізування зубів можуть серцево-судинні патології, різні інфекції, хвороби шлунково-кишкового тракту, а також обмінні хвороби (включаючи рахіт).

Часто молочні зуби дитини розташовані асиметрично, як тільки це помічають батьки, починається паніка. Не треба панікувати, найчастіше таке прорізування зубів абсолютно нормальне. Максимум до трирічного віку у малюка виростуть усі зуби. Від жування зуби повернуться в правильне положення.

У більшості випадків прорізування молочних зубів не проходить безслідно для загального стану малюка. Його стан може варіюватися від капризів і аж до підвищеної температури. Не є рідкістю, коли прорізування зубів співпадає з негативною подією в організмі дитини. Саме з цієї причини батьки можуть “пропустити” початок хвороби дитини, зв’язуючи увесь стан дитини винятково з прорізуванням зубів.

Якщо у малюка з’являться негативні звички (такі як постійне смоктання пальця або пустушки), увесь процес прорізування може сильно сповільнитися. Під час зростання зубів у дитини починають чухатися ясна, тут добре допоможуть гелі, до складу яких входить лідокаїн (зменшується свербіж в яснах). Добре допомагають так звані “прорізувачі” – іграшки з пластика або гуми. Дитина прикушує іграшки, тим самим відволікаючись від неприємних відчуттів.

Якщо під час прорізування перших зубів у дитини раптом з’явився гній, сильно почервоніли ясна або дитина почала дуже турбуватися, треба якнайскоріше сходити на прийом до лікаря.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: зуби у немовлят, гній в зубі, перші зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *