Металокераміка на передні зуби. Металокерамічні коронки – як спосіб протезування

Відновлення передніх зубів вимагає особливої уваги, оскільки вони знаходяться у видимій зоні і усі дефекти і недоліки будуть дуже помітні. Установка металокераміки на передні зуби – один з варіантів відновлення зубного ряду. Металокерамічні коронки – найпоширеніший спосіб протезування. Його популярність обумовлена відносно невисокою вартістю, високою міцністю і хорошими естетичними якостями

Коронки з металокераміки – що це?

Металокерамічна коронка – це конструкція, що складається з металевого каркаса і декількох шарів кераміки. Каркас, від 0,3 до 0,5 см завтовшки виготовляється з різних металів. Частіше усього використовують: золото, платину, хром, нікель, кобальт. Найпоширеніші матеріали для каркаса металокерамічної коронки – це кобальто-хромовий сплав і нікелево-хромовий сплав. Вони відрізняються хорошою сумісністю з тканинами ясен і невисокою ціною. Сплави із золота і платини мають довший термін служби, кращі естетичні якості (через жовтизну сплаву колір коронок природніший) і більш високу ціну. На металевий каркас коронки шар за шаром наносяться керамічні маси. Після нанесення кожного шару робиться випалення в спеціальній печі при високих температурах (850-950 градусів). Таким чином створюється міцний хімічний зв’язок між металом і керамікою.

Переваги металокерамічних коронок

  1. Привабливий зовнішній вигляд, естетика, особливо у разі установки на усі видимі при посмішці зуби.
  2. Надійність і міцність. Металева основа забезпечує надійність і стійкість усієї конструкції. Керамічне покриття коронки не стирається і не руйнується.
  3. Довгий термін служби. Коронки на основі неблагородних металів за сприятливих умов можуть служити десять років і більше. Коронки, зроблені на каркасі із золота, служать від 15 років.
  4. Прийнятна ціна. Металокерамічні коронки коштують дорожче, ніж коронки з чистого металу, але дешевше, ніж цільнокерамічні коронки.

Недоліки металокерамічних коронок

Для того щоб встановити металокерамічну коронку, треба досить сильно сточити зуб. Сточування зуба досягає глибини 2 мм і робиться з усіх боків. Передні зуби перед установкою коронок депульпуються. Зуб стає “неживим” і більш крихким, ніж зуб, що зберіг пульпу. Термін служби депульпованого зуба менший, ніж здорового.

Підготовка до встановлення металокерамічних коронок

Спосатку проводиться рентгенологічне дослідження. По-перше, це треба для того, щоб переконатися, що в районі верхівки зуба немає запалень. Якщо запальні процеси є присутніми, то зуб спочатку лікується, а тільки потім піддається протезуванню. По-друге, за наявності пломб в каналах зуба, необхідно перевірити, наскільки якісно вони встановлені. Якщо є присутніми якісь дефекти, то канали очищаються і заповнюються пломбувальним матеріалом знову. Зуб депульпується. Для передніх зубів, у яких один корінь, це обов’язкова умова. Задні зуби, що мають багато коренів, іноді не піддаються депульпації. Рішення про необхідність депульпування зубів приймає лікар. Якщо на зубах є присутнім карієс, то він заліковується. Старі пломби, що втратили властивості, міняються на нові. Цей процес здійснюється з урахуванням депульпации зубів.Розглядається питання про необхідність встановлення культевої вкладки під металокерамічну коронку. Зазвичай, якщо зуб зруйнований наполовину, в канал кореня встановлюється штифт, після чого здійснюється нарощування коронкової частини зуба пломбувальними світлокомпозитними матеріалами. Але, якщо коронка зруйнована більше, ніж наполовину, то відновити її за допомогою штифта і світлокомпозитних матеріалів не представляється можливим. В цьому випадку коронкову частину зуба відновлюють культевою вкладкою, яка забезпечить надійність усієї конструкції і не дозволить коронці зламатися навіть при значних жувальних навантаженнях.

Процес встановлення коронок з металокераміки на передні зуби

Проводиться обточування зубів. Процес цей тривалий і повинен виконуватися з особливою ретельністю, щоб забезпечити високу якість установки коронок. Щоб коронка після установки не здавлювала ясенний сосочок при обточуванні повинен бути залишений виступ (кут, на який згодом спиратиметься коронка). Із зуба робиться зліпок. Його відправляють в лабораторію для конструювання індивідуальної металокерамічної коронки. На час виготовлення коронок в лабораторії (це може займати близько двох тижнів) на зуби пацієнта, що піддалися процедурі обточування, надіваються тимчасові коронки з пластмасових сплавів. Вони потрібні, по-перше, для захисту голих тканин зубів від зовнішніх дій, у тому числі і від агресивного середовища порожнини рота. По-друге, обточені зуби виглядають неприйнятно з естетичної точки зору. Тимчасові коронки рятують ситуацію. У лабораторії виготовляються металокерамічні коронки. Враховуються усі індивідуальні особливості зуба пацієнта. Колір підбирається максимально близько до натурального, робиться це за допомогою набору спеціальних пластинок. Коли коронка вже готова, але ще не покрита глазур’ю, відбувається примірка. Якщо необхідно, вносяться зміни у форму і колір коронки. Після внесення останніх коректив коронка глазурується. Потім відбувається її встановлення на зуб за допомогою стоматологічних клейових матеріалів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: , як ставлять коронки на передні зуби, металокерамічні коронки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *