Періодонтит: симптоми, лікування і допомога в домашніх умовах

Корінь зуба оточений сполучною тканиною (періодонтом), яка амортизує навантаження на зуб. В результаті різних травм або при проникненні інфекції в тканини, що оточують корінь зуба, починає розвиватися періодонтит.

Причини періодонтиту
Інфекція в періодонт може проникнути різними шляхами, тому розрізняють внутрішньозубний (інтрадентальний) і позазубний (екстрадентальний) періодонтит. Замість того, щоб швидко вилікувати пульпіт, ми відкладаємо візит до стоматолога. В результаті маємо невтішний діагноз – інтрадентальний періодонтит. Хронічні захворювання тканин, що оточують зуб (гайморит), спричиняє перехід запалення на періодонт зуба – екстрадентальний періодонтит. Також існує травматичний (в результаті механічного ушкодження) і медикаментозний періодонтит. Неправильне лікування банального карієсу – і підступний періодонтит дасть про себе знати через деякий час. На щастя, професіоналізм лікаря і якісні матеріали зводять до нуля випадки захворювання мадикаментозним видом періодонтиту.

Симптоми захворювання
Як і будь-який запальний процес, періодонтит буває гострим і хронічним. З гострим періодонтитом стоматологи зустрічаються украй рідко, а ось з хронічним – всюди. Біль наростає поступово, іноді набрякають і злегка червоніють ясна, може підвищитися температура тіла. Тому захворювання протікає непомітно. У якийсь момент біль стає просто нестерпним і споживання їжі і, навіть, звичайне зімкнення зубів викликає гостру больову пульсацію. Через деякий час на яснах може утворитися виразка – свищуватий хід. І тоді без термінової допомоги стоматолога просто не обійтися.

Діагностування періодонтиту
Больові відчуття в області зуба, почуття розпирання, рухливість зуба і набряк ясен — привід терміново відвідати стоматолога. Але підступний періодонтит дуже часто розвивається безсимптомно, біль може виникнути несподівано і так само раптово зникнути. І тільки роблячи рентгенівський знімок сусідніх зубів, лікар може виявити проблему.

Домашня допомога при періодонтиті
Вилікувати запалення періодонта бабусиними методами просто неможливо, тому без кваліфікованої допомоги стоматолога просто не обійтися. Але ж до того моменту, як вдасться сісти в стоматологічне крісло, потрібно ж якось угамувати нестерпний зубний біль?

  1. Прийміть знеболювальний препарат, не варто щосили терпіти біль. При зубних болях добре справляється зі своїм завданням парацетамол або ібупрофен;
  2. Акуратно почистіть зуби нейтральною зубною пастою;
  3. Прополощіть ротову порожнину содовим розчином, який без зусиль можна приготувати в домашніх умовах. У склянці теплої води розчиніть чайну ложку питної соди. Акуратно полощіть ту сторону рота, в якій знаходиться хворий зуб;
  4. Ні в якому випадку не грійте щоку! Навіть рукою не варто зігрівати хворе місце, що вже говорити про обв’язування хусткою щелепи. Біль на деякий час, і справді злегка спаде. Але запальний процес, який протікає в періодонті, тільки посилиться.

Допомога стоматолога
Не варто розраховувати на п’ятихвилинний прийом у лікаря, усунення періодонтиту вимагає тривалого лікування, тому запасіться терпінням. Уражені тканини будуть видалені стоматологом. Лікар обов’язково призначить полоскання і курс антибіотиків, які допоможуть зняти запалення. При кожному відвідуванні стоматолога (а їх буде не менше шести), в канал ураженого зуба вводитимуться ліки, які допоможуть перемогти періодонтит.
Пару днів після відвідування лікаря ви відчуватимете ниючий біль в зубі. Не варто переживати, процес лікування протікає нормально. Якщо біль продовжує вас турбувати і після цього часу – терміново до лікаря.

При гострому періодонтиті, коли запальний процес знятий, стоматолог пломбує канали і встановлює постійну пломбу. А ось при хронічному – справи йдуть дещо гірше. Дуже часто кісткова тканина буває зруйнована. Відновити її – одне з завдань лікаря. Відновлення кісткової тканини – тривала процедура, яка за часом може зайняти до шести місяців. Тому запасіться терпінням, часом і певною кількістю грошей, тому що не секрет, що стоматологічні послуги, на жаль, задоволення дороге.
На превеликий жаль стоматологів і пацієнтів, періодонтит не завжди можливо вилікувати терапевтичними методами. Лікар може запропонувати резекцію верхівки кореня ураженого зуба. Не відмовляйтеся від цієї неприємної процедури. Якщо ж і це не допоможе, то залишається єдиний вихід – видалення зуба.

Будьте уважні до себе і свого організму, вчасно відвідуйте нелюбиме усіма, але таке необхідне крісло стоматолога. І тоді відображення в дзеркалі завжди радуватиме вас білосніжною посмішкою.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: лікування періодонтиту, періодонтит лікування, періодонтит симптоми

Коментарі 1 коментар

  • якось так сталося, що запустила свою ротову порожнину – внаслідок чого і виник репіодонтит. Звернулася, як завжди, в цю клініку. Одразу ж мені надали кваліфіковану допомогу, я дуже вдячна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *