Звідки у дітей неправильний прикус, криві зуби у дітей

Усі батьки бажають, щоб у їх дитини були красиві, здорові і рівні зуби. Не усі знають, що негативні зміни в прикусі починають відбуватися з самого дитинства. З іншого боку, якщо знати причини викривлення зубів, які приведуть до неправильного прикусу у дитини, можна заздалегідь вжити заходи і виключити можливі проблеми в майбутньому.

У більшості випадків патології прикусу спостерігаються у дітей, яких вигодовували штучно. Це пов’язано з будовою нижньої щелепи у немовлят – вона значно поступається по розмірах верхній. Так народжуються усі немовлята – це їх особливість анатомічної будови черепа. Щелепи дитини вирівнюються впродовж першого року життя в результаті природного вигодовування. Коли дитина смокче груди матері, йому доводиться висувати вперед нижню щелепу, забезпечуючи роботу лицьових м’язів, і розташування щелеп постійно змінюється. Якщо немовля смокче з пляшки, соска у більшості випадків з великим отвором, молоко витікає самостійно. Дитині не доводиться рухати щелепою, вона повинна тільки намагатися проковтнути усе витікаюче молоко. Виходить, що дитина не смокче і розміри нижньої щелепа все більше і більше відстають від верхньої.

Коли дитині вже не треба харчуватися молоком, переходять до живлення щільною і твердою їжею. Дитина звикла до рідкої їжі і неохоче їсть тверду і щільну їжу. Якщо дитина не харчуватиметься твердою їжею, це позначиться на роботі жувального апарату – кістки не розвиватимуться так, як потрібно. Може привести до неправильного розташування і викривлення зубів. Також може негативно відбитися на прикусі неправильне положення голови дитини при годуванні або уві сні. Наприклад, уникайте закидання голівки малюка.

Нижня щелепа може зміститися або звузиться через сон в одній і тій же позі – на боці, животі, спині, бажано не підкладати руку під щоку. Не варто під час сну опускати голову низько на груди – будуть ті ж наслідки.

У більшості випадків дефекти прикусу і криві зуби супроводжуються неправильною осанкою: голова розташовується вертикально осі тулуба, але витягнута вперед (тобто шия знаходиться постійно під нахилом). Важливу роль грає і час прорізування зубів. Терміни можуть порушитися внаслідок нестачі в організмі мінералів, таких як кальцій і фтор.

У випадках, коли у дитини є шкідливі звички, дефекти прикусу і неправильно сформовані зуби зустрічаються набагато частіше. Не треба відноситися поблажливо до звичок дитини, наприклад до смоктання пальця. Так само не треба сильно затягувати час смоктання соски, не допускайте, щоб дитина прикушувала губи. Виходить, що зуби зрушуються на товщину пальця або предмета, який постійно смокче дитина. Це приведе до діастеми – щілини між зубами, видимої неозброєним поглядом.

Від запальних захворювань носової порожнини і аденоїдних розростаннях у дитини завжди закладений ніс, і він просто вимушений дихати ротом. Якщо дитина буде протягом тривалого часу дихати ротом, стануться порушення зростання лицьової частини черепа, сформується неправильний прикус і зміниться зовнішній вигляд обличчя. Може статися, що дитина успадкує особливості розвитку кісток жувального апарату від батьків.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: криві зуби у дитини, чому криві зуби, викривлення зубів у дітей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *