Опухли ясна. Що робити? Йти до стоматолога!

Опухлі ясна доставляють людям не менше проблем, ніж ниючі зуби. Вони порушують дикцію, міняють форму обличчя, перешкоджають якісному пережовуванню їжі, можуть викликати біль і високу температуру. У особливо важких випадках услід за яснами може опухнути і щока. Іноді це відбувається в лічені години, викликаючи справжню паніку у пацієнта. Якщо у вас опухли ясна – що робити? Не займатися самодіяльністю! Не покладатися на ради рідних і близьких! Не прагнути впоратися з проблемою за допомогою народних засобів і бабок-ворожок. На щастя, в XXI столітті стоматологи можуть вилікувати все, і навіть те, про що ви не маєте анінайменшого уявлення.

Головні причини опухання ясен

Частіше за все, ясна опухають внаслідок фізичної або хімічної дії на них ззовні. Виділити найбільш “популярну” або універсальну причину збільшення об’єму слизової оболонки, що оточує зуб, не представляється можливим. Кожна людина – індивідуальна, і в житті вона зустрічається зі своїми, суто особистими стоматологічними проблемами. Можна лише назвати найбільш поширені причини виникнення пухлин ясен.

До їх числа відносяться:

  • гінгівіт або пародонтит, викликаний поганою гігієною порожнини рота і, зокрема, наявністю зубного каменю;
  • неякісне лікування зуба, пов’язане з інфікуванням кореневих каналів або установкою пломби, що чинить травмуючу дію на слизову оболонку;
  • прорізування зубів у дітей і зубів мудрості у дорослих;
  • загострення хронічного періодонтиту;
  • видалення зуба.

Усі ці причини мають яскраво виражений стоматологічний характер, тобто, усуваються безпосередньо професійним лікарем із застосуванням відповідного устаткування. Наприклад, при гінгівіті проводиться триступінчате лікування: на початку ультразвуком очищається зубний камінь, потім медикаментозними засобами знімається запалення, після чого досягнутий ефект закріплюється лікувальними зубними пастами. У разі неякісного лікування виправлення своїх або чужих (якщо ви захочете перелікувати зуб у іншого лікаря) помилок є обов’язком стоматолога.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Що робити коли напух зуб, напух зуб, напух зуб що робити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *