Чим небезпечні камені на зубах і що робити, якщо вони з’явилися?

Здавалося б, камені на зубах – усього лише косметичний дефект. Насправді все набагато складніше. Мало того що через камені зуби темніють і виглядають гірше, камені на зубах сприяють розвитку карієсу. Темний наліт на зубах є не що інше, як утворення кам’янистої щільності. Зубні пасти, навіть з абразивними, відбілювальними добавками, не вирішують проблеми. Кам’янисті відкладення на зубній емалі не зчищаються зубною щіткою. До речі, зубні камені утворюються і на вставних зубах, і на коронках, незалежно від того, з якого матеріалу вони зроблені.

Причини утворення зубного каменю

Недостатня гігієна ротової порожнини, у тому числі, неправильне чищення зубів. Розжовування їжі на одній стороні щелепи. Людина щадить хвору сторону щелепи, внаслідок чого на зубах, що не беруть участь в акті жування, відкладається наліт. Згодом на хворих зубах відкладається камінь, що посилює запальний процес. Паління приводитьдо відкладення кіптяви від тютюнового диму. Порушення обміну речовин призводить до зміни складу слини. Ендокринні захворювання: цукровий діабет, запалення щитовидної залози. Спадкова схильність.

Як утворюється зубний камінь

Зубний камінь утворюються з незначних залишків їжі, які не знешкоджуються і не видаляються слиною. Навпаки, із слинових залоз до зубного нальоту доставляється кальцій. В результаті виходить готова “будівельна суміш”. При попаданні води суміш не розчиняється, а “схоплюється”. Бактерії при цьому грають не останню роль, саме вони затримують воду, за допомогою якої цементується готовий розчин.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: камінці на зубах, що робити якщо випав зуб, камені на зубах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *