Знімні зубні протези: плюси і мінуси

Втрата зубів трапляється з багатьох причин – захворювання, травми, вік. Це завжди сприймається хворобливо і є великою проблемою для людини. Адже відсутність зубів відбивається на зовнішньому вигляді, здатності пережовування їжі, щоденній гігієні ротової порожнини. Сучасна стоматологія постійно розвивається, тому здатна справлятися з подібними проблемами. Існує безліч методик і технологій, які успішно застосовуються на практиці. Вибір способу відновлення зубів залежить від міри їх втрати. Найчастіше це протезування. Незнімне протезування полягає в встановленні так званих зубних коронок. Але бувають випадки, коли зробити це немає можливості, тоді рекомендується використати знімні зубні протези. Як будь-яка інша методика, ця також має свої переваги і недоліки.
Знімні конструкції рекомендується застосовувати, коли у людини залишилося мало зубів або їх зовсім немає. Також вони можуть замінити справжні зуби коли відстань між зубами, що залишилися, занадто велика, тому встановити мостовидний незнімний протез немає можливості через ризик перевантаження опорних зубів, що може спричинити їх втрату. Є інший варіант – імплантація. Але усім відомо, що це дорога процедура, яка багатьом не по кишені, особливо літнім людям. Крім того, для імплантації існує ряд протипоказань. Якщо з яких-небудь причин імплантацію зробити немає можливості, тоді це єдиний вихід.
Зубні протези бувають односторонніми і двосторонніми. Вони кріпляться за допомогою металевих климерів або атачменів. Климери можуть бути помітними, коли людина посміхається або розмовляє. Атачмени є спеціальними замками. Вони зручні у використанні, надійно фіксуються, при цьому абсолютно не помітні. Але для їх установки потрібні два або більше зуби з металокерамічними коронками. У разі їх відсутності можна використати нейлонові протези, які кріпляться виключно завдяки своїй еластичності. Це простий, швидкий, але не дуже дешевий спосіб відновлення зубів. Для реконструкції зубного ряду з двох сторін, виготовляють один або два протези. Для їх фіксації використовують такі самі кріплення.
Якщо говорити про переваги знімних зубів, то їх маса. Цей метод можна застосовувати в найскладніших випадках, коли інші способи відновлення зубного ряду недопустимі. Знімні конструкції можуть носити люди будь-якого віку. Їх вартість відносно невисока і залежить від вибраних матеріалів, якості самого протеза. Також варто відмітити, що період звикання до нього незначний, адже він виготовляється і підганяється індивідуально, тому людина не відчуватиме дискомфорту. Крім того, установка відбувається дуже швидко. Але головна перевага полягає в тому, що пацієнт знову набуває естетично привабливої посмішки, можливості вживати будь-яку їжу.
До негативних якостей можна віднести те, що ці конструкції вимагають особливого догляду, потребують регулярного чищення щоб уникнути утворення бактерій. Але якщо враховувати те, що навіть здорові рідні зуби вимагають чищення двічі в день, то це не такий вже недолік. Також варто враховувати той чинник, що їх тривале носіння провокує атрофію кісткової тканини. Істотним мінусом є відносна недовговічність, тому з часом знадобиться заміна протеза на новий через зношування. Хоча якісний протез здатний прослужити більше десяти років без проблем. У будь-якому випадку, усе це дрібниці в порівнянні з тим, які проблеми спричиняє відсутність зубів. Не варто боятися протезування, але краще берегти свої зуби, піклуватися про них, щоб не було необхідності вдаватися до їх відновлення.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: де можна у львові зробити протез мюнхен, все про зубні протези, знімні зубні протези львів ціни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *