Кіста зуба: симптоми і причини виникнення захворювання


Кістою називається порожнинне утворення, яке найчастіше з’являється біля верхівки кореня хворого зуба. Порожнина кісти заповнюється рідиною, яка поступово витісняє здорові тканини зуба. На жаль, кіста досить швидко росте, тому якщо не вжити заходи, відразу після її появи, можна втратити здоровий зуб. Кіста зуба симптоми має досить характерні, тому розпізнати її нескладно. І запідозривши цю доброякісну пухлину, треба відразу ж звертатися до фахівця-стоматолога. Не намагайтеся впоратися з кістою самостійно! Це захворювання стоматологи відносять до хронічних, тому сподіватися, що воно пройде без відповідного лікування або після застосування народних засобів, не доводиться. Причинами кісти є неправильно заліковані зуби, а також запущений карієс. Нерідко кіста є ускладненням гаймориту. Іноді вона виникає після серйозної травми зуба або щелепи. Якщо у вас з’явилася кіста зуба, симптоми (фото покаже лише темний овал в області ясен) можуть бути довгий час відсутніми.

Симптоми кісти

Нажаль, симптоми починають проявлятися вже на пізній стадії розвитку самої пухлини. Спочатку в ротовій порожнині з’являється невелика капсула, заповнена гнійним вмістом. Поки вона не досягла розмірів більше півсантиметра, стоматологи відносять її до гранулем. Вчасно не вилікувана гранулема переходить в кісту швидко. Досягнувши розміру в сантиметр, вона починає турбувати хворого.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: Кіста ясен, киста ясен, Зуби кіста

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *