Лікування пародонтита народними засобами

Кровоточивість ясен, поява зубного каменю під яснами, рухливість зубів, поява зубоясенних кишені – усе це ознаки пародонтита. Лікування пародонтита народними засобами без лікарського огляду і лікарського призначення може тільки посилити ситуацію і привести до втрати хворих зубів. Для ефективного лікування цього захворювання важливо вчасно отримати консультацію у лікаря.

Але не можна заперечувати, що народні засоби при лікуванні пародонтита можуть бути корисними, як супутні основному лікуванню.

Ефективні відвари і настої лікарських трав для полоскань ротової порожнини. У лікуванні пародонтита з народних засобів застосовуються: листя брусниці, трава фіалки трибарвної, квітки календули, трава звіробою, живокіст лікарський, калган (перстач прямостоячий).

Склади для полоскань можуть бути як однокомпонентні, так і складатися зі збору декількох лікарських трав. Для лікування пародонтита в домашніх умовах можна порекомендувати такі народні засоби у вигляді трав’яних зборів:

  • листя щавлю і трава калгану, настояні на капустяному розсолі,
  • кора дуба і квітки липи,
  • трава лепехи, очанки, парила,
  • плоди або хвоя ялівцю.

Допоможуть вилікувати пародонтит такі народні засоби: масаж ясен ватним тампоном, змоченим в суміш ялицевої і обліпихової олії, або риб’ячого жиру і ялицевої олії; полоскання крутим настоєм “чайного” гриба; чистити зуби зубним порошком з додаванням в нього порошку кореня лепехи звичайної; полоскання рота соняшниковою олією або міцним зеленим чаєм – але курси цих процедур дуже тривалі.

Пародонтит легше не допустити, чим потім позбавитися від нього. Для профілактики, звичайно, потрібна регулярна гігієна ротової порожнини і вживання вітамінізованої їжі. Окрім овочів і фруктів можна використати в їжу молоді бруньки рослин, що з’являються ранньої весни, а також усі цитрусові або вітамінні напої з плодів шипшини і ялинової хвої.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: народні методи лікування пародонтиту, чи лікує кора дуба парадонтит, лікування фіалок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *