Що робити, якщо після пломбування болить зуб

Біль в зубі після його лікування – явище нерідке. Іноді цей біль проходить через пару годин, іноді через декілька днів, а іноді затримується надовго. Що робити, якщо після пломбування болить зуб? Відповісти на це питання можна по-різному. Це залежить від безлічі чинників, в першу чергу від того, яке саме захворювання зубів було вилікуване: карієс, пульпіт або періодонтит. Зупинимося детальніше на різних причинах появи зубного болю після лікування.

Зубний біль після лікування карієсу

Чому болить зуб після пломбування? Біль в запломбованому зубі може виникати через порушення технології пломбування. Чи, особливо це стосується випадків глибокого і великого карієсу, унаслідок того, що багато тканин зуба при лікуванні було травмовано, і їм треба час, щоб повернутися в нормальний стан. Характер болю в зубі може бути різним: від невеликої реакції на тепло і холод до гострого болю, який важко терпіти.

Сильний біль. Якщо біль в зубі сильний, такий, що з’являється різко і несподівано, пульсуючий і зростаючий, якщо він до того ж збільшується в нічний час – швидше за все, це гострий пульпіт. У разі появи болю після вживання гарячої їжі можна припустити розвиток хронічного пульпіту. Зуб може заболіти не миттєво, а через якийсь час, і вщухають больові відчуття не відразу після того, як закінчилася термічна дія, а через певний проміжок часу. Крім того, больові відчуття зосереджені в районі одного конкретного зуба. У обох ситуаціях необхідно якнайскоріше звернутися до стоматолога для видалення запаленого нерва (пульпи). Пломбу в цьому випадку треба буде прибрати, видалити пульпу, запломбувати кожен уражений канал зуба і знову покласти пломбу на зубну коронку. Якщо лікування почалося, коли запалення ще не зайшло занадто далеко, то можливий варіант часткового збереження пульпи в зубних каналах. Це важливо, тому що зуби з видаленою м’якою тканиною більше піддаються руйнуванню і служать своєму власникові коротший час.

Біль при натисканні. Бувають ситуації, коли болить зуб після пломбування при натисканні. Чи підвищується чутливість зуба на холодну і гарячу їжу і навіть на холодне повітря. При цьому зуб може почати боліти і мимоволі, без зовнішніх дій, але біль цей не занадто сильний. Причиною таких болів може бути або пересушування, або недосушування порожнини зуба перед початком пломбування.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: болить запломбований зуб, чому болить запломбований зуб, якщо болить запломбований зуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *