Що робити, якщо після пломбування болить зуб


Біль в зубі після його лікування – явище нерідке. Іноді цей біль проходить через пару годин, іноді через декілька днів, а іноді затримується надовго. Що робити, якщо після пломбування болить зуб? Відповісти на це питання можна по-різному. Це залежить від безлічі чинників, в першу чергу від того, яке саме захворювання зубів було вилікуване: карієс, пульпіт або періодонтит. Зупинимося детальніше на різних причинах появи зубного болю після лікування.

Зубний біль після лікування карієсу

Чому болить зуб після пломбування? Біль в запломбованому зубі може виникати через порушення технології пломбування. Чи, особливо це стосується випадків глибокого і великого карієсу, унаслідок того, що багато тканин зуба при лікуванні було травмовано, і їм треба час, щоб повернутися в нормальний стан. Характер болю в зубі може бути різним: від невеликої реакції на тепло і холод до гострого болю, який важко терпіти.

Сильний біль. Якщо біль в зубі сильний, такий, що з’являється різко і несподівано, пульсуючий і зростаючий, якщо він до того ж збільшується в нічний час – швидше за все, це гострий пульпіт. У разі появи болю після вживання гарячої їжі можна припустити розвиток хронічного пульпіту. Зуб може заболіти не миттєво, а через якийсь час, і вщухають больові відчуття не відразу після того, як закінчилася термічна дія, а через певний проміжок часу. Крім того, больові відчуття зосереджені в районі одного конкретного зуба. У обох ситуаціях необхідно якнайскоріше звернутися до стоматолога для видалення запаленого нерва (пульпи). Пломбу в цьому випадку треба буде прибрати, видалити пульпу, запломбувати кожен уражений канал зуба і знову покласти пломбу на зубну коронку. Якщо лікування почалося, коли запалення ще не зайшло занадто далеко, то можливий варіант часткового збереження пульпи в зубних каналах. Це важливо, тому що зуби з видаленою м’якою тканиною більше піддаються руйнуванню і служать своєму власникові коротший час.

Біль при натисканні. Бувають ситуації, коли болить зуб після пломбування при натисканні. Чи підвищується чутливість зуба на холодну і гарячу їжу і навіть на холодне повітря. При цьому зуб може почати боліти і мимоволі, без зовнішніх дій, але біль цей не занадто сильний. Причиною таких болів може бути або пересушування, або недосушування порожнини зуба перед початком пломбування.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: болить запломбований зуб, чому болить запломбований зуб, якщо болить запломбований зуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *