Види та матеріали протезування зубів


Кожна людина хоче, щоб у неї були здорові, красиві зуби. Сьогодні, розвиваючись і використовуючи досконалі технології, стоматологія дає таку можливість більшості людей. Одна з найбільш затребуваних послуг — протезування зубів.

Основні види знімних протезів

 1. Протез знімний, частковий. Оснащений невеликими дротяними кріпленнями. Ними він чіпляється за цілі зуби. Необхідність використання — при втраті одного-двох зубів.
 2. Знімний повний протез. При його виготовленні враховується анатомічна будова щелеп. Застосовується, коли зуби видалені практично всі. Кріпиться методом присмоктування до ясен.
 3. Протезування бюгелями. Відрізняється від знімних протезів тим, що у нього легка конструкція. Кріпиться до зубів гачками або замкового типу кріпленням, схованим за коронкою.
 4. Протез з нейлону. Помітні особливості – висока гнучкість, міцність, легкість. Перед їх установкою не потрібно обточування зубних поверхностей. У них красивий вид, оскільки немає гачків з металу. Їх можна залишати у роті на усю ніч.
 5. Телескопічний протез. Складається з коронки, яку можна знімати, і виконаного з металу ковпачка. На зубному корені цементується ковпачок. На нього сідає і щільно утримується коронка.
 6. Незнімне протезування
 7. Коронки зубні

Вони у свою чергу діляться на:

 • металеві суцільнолиті,
 • металокерамічні,
 • керамічні (фарфорові і з діоксиду кремнію),
 • із сплавів дорогоцінних металів на керамічній основі,
 • композитні — відрізняються надійністю, естетичністю, зручністю в застосуванні, але мають недовгий термін служби,
 • тимчасові з біопластика – застосовуються після видалення практично усіх зубів до установки якісних протезів (максимум на півроку).

Протези з імплантантами
У щелепи імплантуються стержні з титану. Їх може бути декілька, залежно від величини зубного ушкодження. На стержні угвинчується імплантант. Він має можливість розбирання, якщо виникає необхідність його заміни.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Теги: протезування зубів, види протезування зубів, зубні протези їх види

Коментарі 1 коментар

 • У цій справі- головне довірити работу професіоналам. Знаю по собі, бо робила протезування одного зуба нещодавно. Все пройшло дуже добре и зараз я почуваюся комфортно- зуб ніби власний!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *